Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Metin2 hamacis privát szerver...

Metin2 hamacis privát szerver gépigénye mekkora?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem hogy mekkora gépigénye van egy kb 500 férőhelyes hamacis metin2 privát szervernek?

És egy ugyanilyen ROOT szervernek?

Meiket lenne érdemesebb csinálni?

ROOT szerverhez kellenek hatósági engedélyek?

És a hamcis-hoz?


2011. ápr. 13. 21:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Valaki?
2011. ápr. 13. 21:36
 2/6 anonim ***** válasza:

látom nem vagy tisztába szinte semmivel. A metin2 privát szerverek alapból illegálisak, de a kutyát nem fogja érdekelni hogy te mit csinalsz. Ebből kifolyolag nem kellenek engedélyek. A Root az azt jelenti hogy helyi hálózat(localhost). Szóval a hamachi ahhoz kell hogy ezt a hálót megoszd külső gépeknek. Hamachis szeroval sokra nem fogsz menni sztem de nekem mind1. 500 férőhelyeshez nagyon erős net kell, ADSL kapcsolattal ne is álmodj. Sok tárhely kell neki az adatbázoshoz, ram meg mondjuk processzor. 500 player az sok, szal egy 4gb + ram nem árt. De irj privatot ha segiteni kell.


Detroot

15/F

2011. ápr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jah hát igen, nem nagyon foglalkoztam eddig a témával, ezért kérdeztem.

Ha ADSL kapcs. nem jó akkor milyen kéne? Egy olyan netre mennyi az előfizetés?

A 4Gb+ RAM megoldható. És CPU-ból milyen kéne? Phenom II X4 esetleg X6 vagy core i7?

Az a sok tárhely naggyából mit takar? Elég ha úgy nagy általánosságba elmondod mer én is tudom ezt így nem lehet pontosan megmondani.

Videókártyából? Abból is bika erős kell? GTS 450 jó vagy az édeskevés?

Ja és azt hogy érted hogy kell a hamaci de nem túl jó hamacis szervert csinálni?

2011. ápr. 14. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem hogy nem igazán vagy tisztába a dolgokkal

Visszafelé haladna:


Videokártya NEM kell nagyon sok bivaly erős szervergépbe nincs is semmi vagy csak egy kis integrált


A HAMACHIS szerverrel az a baj hogy nehéz 500 emberre megcsinálni tudtommal ha akkora létszámú szobát akarsz akkor fizetni is kell és inkább hagynám és egyből menne ki neten egy DNS szerveren keresztül


Anyira metinhez nem értek de tárhelynél én egy 600GBs velociraptort ajánlok mert a 60 as SSD nek nagyon kevés a kapacitása oda az ilyen 2TB greeneknem meg iszonyat lassú a sebessége de egy ilyen kaliberü gépnél javasolt egy RAID tömb tehát minimum 2 HDD kell a RAID 1 hez


4GB ram szerintem elég lesz (persze oprendszertöl is függ egy komoly szerver linuxot használ ami kevésse is beéri)procibol viszont rossz fele gondolsz az alábbiak közül eggyik sem szerver processzor inkább az INTEL XENON vagy AMD OPTERON vonal van ilyen feladatokra amihez olyan alaplap is kell szerintem egy 4 magos elég de opteronbol van 12 magos is arany áron


Az adls egyik problémálya pont a dinamikus IP de 500 föhöz már nem othoni net illik hanem amiket szervertermekbe adnak de legalább egy 100 megás (garantáltan jó nem FIber Sz@r) aminek azért ára is van


Emellet egy ilyen gépnek már jó ha van szünet mentes áramellátása is



Véleményem


nem tudom menyire gondoltad reálissan az 500 föt ha tényleg annyi akkor számolj egy párszázezres szervergéppel + szerverterembe való elhelyezéssel ami nem kis pnz de ha túlzással számolsz és kb 50 fö reálissan akkor az viszont otholrol simán megoldható egy normális géppel és nettel (nem p2 és 1 mb s vacak)


Ha segitség kell lökj egy mailt a metinhez nem igazán értek de a szervergépekbe és hasonlókba tudok segíteni


Üdvözlettel :Fülöpke (tapasztalt 16/F)


UI. Szerintem ha nincs kidobando pénzed ennyi tapasztalattal ne vágj bele mert nem olyan egyszerü folyamatossan üzemeltetni mint látszatra és nem is gazdaságos

2011. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ok köszi az infókat.

Haverommal készülünk csinálni egy szervert de még nem biztos hogy megcsináljuk.

Mégegyszer köszi.

2011. ápr. 14. 20:13
 6/6 anonim válasza:
Ebből lószar nem lesz
2011. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!