Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win7 64 bitem van 2x1GB...

Win7 64 bitem van 2x1GB kingmax 800-as ram-mal, most vettem bele 2x2GB kingston 800-ast, az alaplap asus p5b 8GB-ot lekezel, de nekem a 4 ram együtt kékhalál, mi a gond?

Figyelt kérdés
, ha csak a 2x2GB van akkor abból 3GB-ot lát a win7, ha berakom mind a 4 ramot akkor bioszban 5GB-ot ír ki de a win7 már nem tud elindulni, mi a bibi?
2011. jún. 6. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:
valami mégis gond lehet a win7 körül, mert a 32bites szokott 3gb maxot látni. a második eset: lehet, hogy az alaplap nem komálja mindet: bios frissítés? a kékhalálozás lehet memóriakezelési probléma (alaplap), tápellátás (tápegység), memóriahiba
2011. jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 KnYghT ***** válasza:

több ok miatt is adóthat:


alaplap mennyire tolerálja a különböző márkájú/típusú ramokat és némelyiknél az sem mindegy hogy milyen sorrendben rakod őket.

Érdemes az azonos típusu/márkájú ramokat dual-ba tenni és talán nem lesz vele problémád

nézd meg hogy a bios-ban van-e tolerancia ramok terén biosonként változó a menüpont neve már amelyik támogatja

2011. jún. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!