Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SPDIF kimenet beállításával...

SPDIF kimenet beállításával kapcsolatban kérnék segítséget. (? )

Figyelt kérdés

Laptopomban 5.1-es hangkártya van (Realtek ALC888) viszont új erősítőt vettem amin már csak koaxiális és toslink bemenet van, analóg nincs, így nem tudok tovább mozizni max stereoban.

SPDIF kimeneten keresztül szeretném összekötni az erősítőt és a laptopot.

A laptophoz vettem egy monojack<-->RCA átalakítót, tudtommal ezzel oldható meg, sematikusan így néz ki a dolog (csak a tv vagy mi helyett erősítő van)

[link]


A windowsban átállítom digitális kimenetre a hangok beállításainál, majd megindítok valami filmet vagy zenét és semmi.

Leellenőriztem, ac-3 5.1 (ebben az üzemmódban van az erősítő is) 48Khz stimmel

A hangoknál a vezérlőpultban ugrál a jelszint mellett a zöld sáv, hogy van kimenő jel, de hangot nem ad ki, NO DATA, írja az erősítő (amit másik hangforrással kipróbáltam, azzal jó)

Mit hagytam figyelmen kívül?


2011. jún. 9. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez a hangkártya valószínű csak 5.1-es jel továbbításra képes hardveresen. Magyarán szólva 5.1-es filmnek a hangsávját képes küldeni az erősítő felé digitálisan,de a lejátszó progi előbb kapja meg a hangsávot. A lejátszó progiban a hangbeállításoknál meg kéne nézni,hogy AC3 pass-through engedélyezve legyen. Ebben az esetben a lejátszó nem keveri le analóg kimenetre a cuccost.
2011. jún. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!