Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nagy összeg rendelkezésre...

Ha nagy összeg rendelkezésre áll, milyen laptopot vennétek tudományos munkához?

Figyelt kérdés
Alacsony zaj fontos szempont, és a nagy képernyő, de könnyű vázzal.
2011. júl. 2. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Toshiba Qosmio X500-143 18,4"


[link]

2011. júl. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem akarok pofátlanul drágát.

És a súlya is szempont.

1 TB sem kell feltétlenül.

2011. júl. 2. 16:55
 3/4 A kérdező kommentje:
Könnyebbet szeretnék, numerikus billentyűzet nélkül és matt képernyővel. Ezek fő szempontok! Legalább 500GB vinyóval.
2011. júl. 6. 11:21
 4/4 anonim ***** válasza:

én a következő tulajdonságokat keresném egy gépben (kérdés, hogy egyben létezik-e ilyen)


- harman/kardon beépített hangszóró (úgy szól vele a laptopom, mintha rendes külső hangszórót csatlakoztattam volna, hangos, tiszta hang)

- olyan hangerőszabályzó, ami hardveresen szabályozza a hangerőt (tekerenytyűk nagy része is csak szoftveres, így sok program futásakor lefagyáskor nem használ)

- kamera, mikrofon, wifi, blutotth kapcsoló

- matt képernyő (ahogy írtad is - mert nem magamban akarok gyönyörködni)

-fém (alu?) burkolat

- HDMI, és mindenféle be-kimenetek, lehetőleg minél többféle, és 3.0-ás USB is

- nekem bizony hiányzik a numerikus billentyűzet egy nagy lapiból (ott már nincs hülyén összezsúfolva, lehet teljesértékű billentyűzet

- a billentyűk strapabírók legyenek, a por, esőcseppek ne menjenek totál a masinába a billentyűk között

- jó hűtés

- kombinált DVD blue ray, multi ray író akár két vinyó hely is.

- energiatakarékosság (azért a nagyteljesítményű lapikra ez nem nagyon jellemző)


- nagyteljesítményű aksi


plusz szerkó:

dokkoló

túlfeszültségvédelmi hosszabító


Nem tudom, te mire akarod használni, ez a legfontosabb. Suliban felvágni vele, vagy komolyabb céljaid vannak.

Én ha nagy képernyőt akarok, akkor fogom szépen a 15,4"-os kijelzős laptopomat, és rácsatlakoztatom hdmi-n a 32"-os lcd tévémre, oszt' boldog vagyok.

ha hasznos volt, akkor adj egy zöld kezet!:)

2011. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!