Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » EEP romot hogyan törölhetek...

EEP romot hogyan törölhetek uv-c fénnyel szakszerűen?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék kontár munkát végezni
2011. júl. 16. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet rosszul tudok valamit, de:

EPROMot lehet UV fénnyel törölni, az EEPROMot programozásszerűen, elektromosan lehet törölni.

2011. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van az EPROM-ot lehet UV fénnyel törölni AZ EEPROM-ot elektronikusan lehet újraírni. Úgy tudod megkülönböztetni, hogy az EPROM tetején van egy átlátszó plexi(le van ragasztva) törléséhez UV fény kell de ha nincs UV lámpád amivel pár másodperc alatt megvan akkor kirakod a napra pár órára és törölve is van.
2011. júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úgy rakjam ki a napra hogy pcből kiveszem?

Elektronikus törlés hogyan zajlik?

2011. júl. 17. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A pc-ben??? Talán a BIOS chip-re gondolsz azt lehet elektronikusan írni\törölni. De a mai PC-k ben nincs EPROM úgyhogy UV törlést felejtsd el. Ha a BIOS chipet akarod írni azt házilag tudod frissíteni az alaplap gyártód oldaláról leszedett frissítéssel. Ha viszont egy ilyen chipet 0-ról akarsz programozni ahhoz spec. interfész kell amivel egy számítógépre tudod csatlakoztatni.
2011. júl. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A napos dolog nem igazán működik, én egyszer nyáron 1 hétre kiraktam, egy bit se változott meg.

Egyébként van UV lámpás EPROM törlőm, még régebben kvarclámpával töröltem, de vigyázni kell,nehogy túlzottan felmelegedjen.

2011. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!