Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem kompatibilis a videó...

Nem kompatibilis a videó kártya?! Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval egy INTEL D865GLC alaplapba beletettem egy Geforce4 Ti 4200 8X AGP videokártyát. Amikor indítom a gépet nem jelenik meg kép, a monitor ugyanúgy stand by állapotban marad. próbáltam a videokártya mindkét csatlakozóját de nem működik. Viszont az integrált videó kártyának a kimenetére csatlakoztatva mindig van kép. Mi lehet a baj? Hogy oldhatnám meg?
2011. aug. 24. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megpróbálnám első körben kisütni a bios-t, úgy, hogy a kártya benne van.


Amúgy komolyan nem hiszem el, hogy ilyen múzeumi tíz éves szarokat toldozgattok, amikor egy marék szarért már teljesen új gépet lehet kapni.

2011. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
letöltő/home szerver lesz belőle, nehogy azt hidd, hogy játszani akarok rajta :D
2011. aug. 24. 13:02
 3/12 anonim ***** válasza:
Ahhoz az igp nem elég?
2011. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: Kisütni a biost? :D :D


Najó, kész.

Kérdésre válaszolva:

Azért nincs kép a videókártyán, mert az alaplapod nem azt, hanem az integrált videókártát akarja használni, mivel a biosban az van beállítva. A biosban kell keresned egy olyan opciót, ahol az integrált videókártyát kikapcsolhatod.

2011. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod utolsó, gondoltam erre, de azt hittem, hogy automatikus ez a dolog, és az AGP-s videokártya nagyobb prioritást élvez. mármint ha betesszük a videokártyát, automatikusan letiltja a integráltat.

Utána nézek a BIOSban. :)

2011. aug. 24. 13:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Még pci-e esetén is így van megoldva. Tehát ott is ki kell kapcsolni az integráltat. Vannak régi fura biosok is, ahol még külön azt is meg kell adni, hogy hol keresse a videkártyát. (pci, vagy agp)
2011. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A BIOSban ezek az opciók vannak, ezeket állítottam be, de mégsem működik.


AGP Aperture Size

• 4 MB

• 8 MB

• 16 MB

• 32 MB

• 64 MB (default)

• 128 MB <<<<<<<ezt állítottam be

• 256 MB

Amount of system memory available for direct access by

the graphics device.



Primary Video Adapter

• AGP <<<<<<<ezt állítottam be

• PCI

Allows selecting an AGP or PCI video controller as the

display device that will be active when the system boots.



Frame Buffer Size

• 512 KB

• 1 MB <<<<<<<ezt állítottam be

• 8 MB

Controls how much system RAM is reserved for use by

the internal graphics device.

2011. aug. 24. 13:31
 8/12 A kérdező kommentje:

Még mindig nem akar működni a videó kártya benne, pedig kipróbáltam egy másikkal is.

Nem találtam olyan opciót a BIOS-ban ahol az integrált videokártyát le lehet tiltani (csak Onboard LAN, meg Audio letiltást). Segítsetek, hogy hozhatnám össze hogy jó legyen?

2011. okt. 7. 19:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Töltsd le ezt: [link] Innen az angol nyelvű PDF-fájlt kell letölteni, ebben leírnak az alaplapodról mindent. A megnyitott fájl 21. oldalán írnak az AGP-portról.
2011. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 P.O.C. ***** válasza:
Én csak az nem vágom, ha home szervert akarsz belőle csinálni, akkor mi a halálnak neked AGP-s kártya, miért nem jó az IGP?
2011. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!