Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudnám úgy tuningolni...

Hogy tudnám úgy tuningolni hogy stabil legyen?

Figyelt kérdés

Először leírom milyen konfigom van.


- ASUS A7V880 Alaplap

- AMD Sempron 2600+ CPU (1833Mhz)

- 1.75GB Ram (DDR1)

- Sapphire Radeon x1650PRO (512MB/DDR2)

- 1db Winchester: 160GB Samsung és 40GB WD (100% kondíció mindkettőnél)

- 420Watt gyári táp

- LiteON DVD RW



A problémám az lenne hogy ha húzom a processzoromat akkor mindig kékhalált kapok. Túl nem melegszik, erős hűtés van rajt a procin. A gépház oldalán is van egy erős ventinlátor ami a Ram-okat hűti közvetlenül.


Továbbá, az alaplap eredetileg támogatja a 400Mhz-es memória sebességet, de ha fölrakom akkor kékhalált dob be néha, hetente kétszer, vagy volt hogy naponta többször. A procit nem kel húznom ehez, akkor is ha csak ramokat állítom 400Mhz-re. Pedig mindegyik modul 400Mhz-es gyárilag.


Szóval igazából ez a két problémám lenne. Feszt is adtam neki, már mindent megpróbáltam. Hiába tuningolom, akkor is kékhalál a vége. Alapjáraton, tuning nélkül semmi gondja a gépnek, megy rendesen, kékhalál és minden hiba nélkül. De azért ez a memória 400Mhz gond ez furcsa, mert az alaplap támogatja a 400Mhz-es működést és memóriáim is, de olvastam fórumokon hogy másnak is volt ezzel a 400Mhz Ram beállítással gondja, ugyan ilyen lappal mint az enyém.


2011. aug. 24. 17:52
 1/2 A kérdező kommentje:

Bocs, 2db Winchestert akartam írni.:) Ja, és annyit még hozzáteszek hogy MEMTEST volt, semmi gondja ramoknak is, a proci és az alaplap bár nem egy mai masina, alig volt használva, szinte újak.


Egyébként jó kis gép, a Call of Duty Modern Warfare 2 akadozás nélkül elfut rajt 1280-as felbontásban, és tuning nélkül ugyebár, mert tuningnál mindig kékhalál...

2011. aug. 24. 17:54
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez egy irodai célú processzor, ha sikerül is valamit tuningolni rajta, biztosan nem sokat. Egyszerűen nem erre találták ki. Leselejtezett Athlonból butítják őket, belövik egy órajelre amin még éppen elmegy, aztán megy a dobozba.
2011. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!