Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túl meleg videókártya?

Túl meleg videókártya?

Figyelt kérdés

Galaxy Geforce 9600GT 512Mb OC verziójú videókártyáról van szó(nem mai darab).

Eddig nem tudom milyen hőmérsékleten üzemelt, de mióta fut a GPU Meter gadget, aggódom a kártya miatt.

alapjáraton 50-52 fokos, 10 perc játék után pedig 85 fok körüli, ekkor van az, h ház oldala le, nagy ventit oda, és így van 80 fok körül.( nem mertem megnézni meddig ment vna el "extra hütés" nélkül)


Ez normális?


OC verzió, kaptam hozzá 1 Xtreme tuner progit, amihez nem nyúltam, de csináltam róla egy képet:

[link]

Esetleg itt állítsak valamit?


Előre is köszönöm a segítséget.


2011. aug. 28. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól működik a hűtése, és nem babráltál semmit, akkor ez van. Esetleg a ház hűtését lehet izmosítani, de csodát az sem fog tenni.
2011. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit találtam a neten, az alapján 105 fokig nem kell aggódni!
2011. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MaXXeGee ***** válasza:
Alapjáraton az én kártyám is 50 fok körül van, 110 Foktól indul a piros skála a hőmérséklet mérőjében. Játszani csak ritkán szoktam, de ezek a kártyák általában úgy jönnek ki, hogy vegyél hozzá speckó hűtést, ha a játékot akarod nyomni rajta. Így tudják viszonylag alacsonyan tartani a VGA kártyák árát. Szinte minden típushoz lehet kapni olyan hűtőt amivel a játékok mellett sem kell aggódni.
2011. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a venti alig forog állícsd át manual ra és húzd fel maxra
2011. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is így jártam egy videókártyával, ahogy látom neked is magától a hőfok szerint állítja a videókártya venti sebességét, én amikor megláttam, hogy a videókártyámon alig forog a ventillátor, azonnal kiiktattam a gyári beállítást, de mivel én nem tudom állítani valamilyen oknál fogva a videókártya ventillátorát manuálisan az eredeti programban letöltöttem a riva tuner nevű programot, amin beállítotam 100%-ra a vemntillátort! Ez így jól is ment mindaddig amíg egy új vinyó beszerelése után az speaker hangszóró vezetékét eltávolítottam, mert keresztbe kasul ment a gépben, jó feltettem a gépház oldalát és természetesen persze hogy beleakad a videókártya hűtésbe a speaker hangszóró vezetéke PECH!!

megfagyott a gép, belenéztem és megláttam hogy mi történt.. Na miután levettem vidókártya gyári hűtését aládobtam egy 0.17 amperos tápventit azóta alapjáraton 40 fokos a kártya terhelés alatt pedig 65fok!

2011. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!