Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan problémám adódott, hogy...

Warden93 kérdése:

Olyan problémám adódott, hogy a számítógép indítása után egy szöveg fogad, "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"?

Figyelt kérdés
A gép nem ismeri fel a vinyót, ekkor jelentkezik ez a baj. Ha kikapcsolom, várok 10 percet,resetelek, akkor szokta felismerni,(nagy ritkán) ám, ha jelentkezik a probléma, és rá egyből resetet nyomok, akkor kivétel nélkül ez, a fent említett sor fogad. Ma reggel fogadott ez a probléma, ekkor állítottam át a 1st bootot a vinyómra, de ez is csak ideiglenes megoldást nyújtott(rá fél órára újra indítottam a gépet, ismét nem volt jó.) A gond az, hogy ha még be is tölt a gép, eljutok rendesen az asztalig, utána rá fél percre észreveszem, hogy a kurzor nagyon lassan mozog, és kékhalál képernyő ugrik fel, erre újra indul a rendszer. Amikor így, "rosszul" indul a gép, akkor nem reagál a boot előtt se f8-ra, se f11-re, csak DEL-re, tehát a BIOS-t be tudom hozni, viszont nem engedi át állítani a bootot. Viszont ha "jól" indul a gép, azaz felismeri a vinyót, akkor már engedi a boot beállítást. (Ezt az utóbbit csak érdekesség kép említem.)
2011. szept. 4. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy ez valamilyen hardverhiba lesz. Keress valami bootolható CD-t (pl. Windows telepítő, LiveLinux CD stb.), próbáld arról elindítani. Ha CD-ről indítva normálisan működik, akkor a merevlemez a hibás, ha nem akkor valami más (rosszabb esetben valami más is). Erre kitűnő tesztelő programok vannak, memóriatesztelésre a memtest jó lesz (Linux CD-ken szokott lenni), meg létezik CPU-tesztelő is.
2011. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a segítségedet, úgy néz ki, hogy a merevlemezzel lesz a probléma, viszont elég összetett a dolog, most már végképp nem tudom mi a baj :D. Nem igazán értek a gépekhez, kipróbáltam amit mondtál, hogy berakom az XP telepítő cd-met, reset, működik minden. Viszont a HDD-n volt az elsődleges boot. Ez után lekapcsoltam a DVD olvasót, reset, ismét rossz. Kipróbáltam úgy, hogy vissza kapcsoltam, nem tettem bele lemezt, és így is működik ismét, viszont HDD-n van még mindig a 1st boot.


Leegyszerüsítve: Nem értem, hogyha kihúzom a DVD olvasómat, a boot pedig a HDD-n van, akkor miért nem ismeri fel az alaplap a vinyót ?


Válaszodat/válaszokat előre is köszönöm!

2011. szept. 4. 23:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja! Amikor először felmerült a probléma, akkor még az olvasómon volt a 1st boot.
2011. szept. 4. 23:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos akkor elég valószínű, hogy a HDD a végét járja, és újat kell venned. Meg kéne állapítani, hogy milyen állapotban van a HDD. Sajnos a gyakorlatban még sose csináltam ilyet, de azért elmondom, amit tudok. Lemezhibákat lehet keresni a ScanDisc nevű programmal (ez minden Windowson ott van). Ezen kívül a lemez jövőbeli meghibásodását a S.M.A.R.T. adatok jelzik előre, erről itt olvashatsz: [link]


Ha sikerül beindítani a gépet, akkor telepítheted ezt a hdsentinel nevű programot, amelyiknek a linkje is ott van feljebb. Ha nem, akkor sincs minden veszve, csak kerítened kell egy Linux LiveCD-t, azon elvileg lesz smartmontools, ami ugyanerre való, de szöveges konzolból kell használni. Ha van a közelben valaki, aki valamelyest ért hozzá, akkor kérdezd meg, hátha tud segíteni. Sokkal könnyebb egy lemezt leellenőrizni, ha van egy jól működő géped is.

2011. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ööö. Most értettem meg, hogy mit írtál (bekapcsolt CD-olvasóval megy HDD-ről, ha kihúzod az olvasót, akkor nem). Szerintem ez még betudható a hiba véletlenszerűségének, egyszerűen így jött ki. Ha 10x egymás után rendesen elindul a gép HDD-től, mikor ott van a CD-olvasó, majd 10x egymás után nem, amikor nincs, akkor mégse a HDD a ludas, talán a tápegységre tudnék tippelni. Vagy valamilyen időzítési hiba, amit így pont sikerül kikerülni.


Mindenesetre a ScanDisc-et meg ezt a SMART-os dolgot megnézheted, hátha mondanak valami újat.

2011. szept. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem is ugyan ez a bajom a mostani gépemmel..de érdekes,hogy ha az emlékezetem nem csal régebben ehhez vettem egy uj 320 as vinyot és akkor is ezt csinálta...hogyan lehet kiszúrni ha alaplap a hiba ?

Amugy az alaplapom Asrock K7 Upgrade 880 van.Memoria tetszet most csinálom.

2012. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!