Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért reagál lassan a laptopom...

Miért reagál lassan a laptopom billentyűzete és touchpad-je?

Figyelt kérdés

A laptop billentyűzetemen kb. 3 másodpercig kell nyomvatartani egy billentyűt, hogy észrevegye a kis okos, hogy gépelni szeretnék. Néha-néha észhez tér, és 4-5 karaktert leír folyamatosan, aztán megint "befagy". A touchpad is másodperces késéssel reagál, de ha bedugok egy USB-s egeret, az működik. Elég régóta fennáll már a probléma, amit eddig rebootolással ki tudtam küszöbölni, és akkor észhez tért, de most már az utolsókat rúgja.

Ötletek? Vírus? Hardver probléma?

Köszi!


2011. szept. 5. 21:42
 1/8 mokkacsino ***** válasza:
A minden szoftveres gondot megoldó újratelepítést próbáltad már?
2011. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, pontosan ezért lett újra rakva, és egy darabig jó is volt (bár marha sokat kellett várni, hogy normálisan betöltsön és működjön a bill.+touchpad)
2011. szept. 5. 21:52
 3/8 optimus8 ***** válasza:
Ha lassan reagál, akkor az általában a processzor 100%-os terhelése miatt szokott lenni, vagy ha a vinyó tölt, mint a barom. Figyeld a Feladatkezelőt, hogy mi az, ami nagyon rendellenes. Lehet vírus, de lehet, hogy valami nagyon igényes program próbál betölteni induláskor, te meg türelmetlen vagy, ezért ezzel jutalmaz a gép.
2011. szept. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát a CPU használatom 88-99%közt ugrál, és fut vagy 5 svchost.exe amit nem vágok, hogy mi (az egyik helyi szolgáltatás, a másik hálózati, a többi system) ezek közül ki lehet lőni valamit?
2011. szept. 6. 18:10
 5/8 optimus8 ***** válasza:
Az viszont nem jó, túlterhelt a processzorod. Az svchost.exe az a hálózati dolgokért felelős, 3-5 szokott futni belőle. Nézd meg jól, hogy egyik nem-e scvhost.exe, mert az már vírus. Ha rákattintasz a CPU oszlopra a Folyamatok fülön, akkor sorba tudod rendezni a folyamatokat, hogy mi eszi meg a processzorodat. Az "A rendszer üresjárati folyamata" nem számít, az mindig 90 fölött van. Nézd meg, hogy mi a neve a legtöbbet zabáló folyamatnak.
2011. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jó gyorsan ugrálnak a számok, a System a sok (de az nyilván kell) a taskmgr.exe meg a plugin-container.exe, a többi változóan 07-27 közt ugrik fel. az svchost-ok mind svc-k
2011. szept. 6. 19:40
 7/8 optimus8 ***** válasza:
Nos, ha a System-et, mint folyamatot nézed, az nálam win7 x64 alatt 60K memóriát eszik és 0 processzort. A plugincontainer.exe a 4M memória közül fogyaszt, processzorból szintén 0-át. Nagyítsd ki a feladatkezelőt teljes képernyőre, hogy jól látszódjanak a folyamatok linkeld be a képet róla. Ha nagyon nem jössz rá, mi a baj, akkor írhatsz e-mailben
2011. szept. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]

íme, nem tudom mi a gáz, még mindig lassan reagál

2011. szept. 14. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!