Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom, hogy egy alaplap...

Honnan tudom, hogy egy alaplap milyen videókártyákkal kompatibilis?

Figyelt kérdés
Azt megtaláltam a honlapon, hogy milyen procikat és RAMokat támogat, de a vga-t nem...
2011. szept. 7. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert itt nem lehet olyan nagy gubanc. Ha régebbi az alaplap (2005 és előtte), akkor valószínűleg AGP a videókártya-foglalat. Utána jött a PCI-Express. Alapvetően erre kell figyelni.
2011. szept. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az rendben van, hogy PCIe foglalata van, a kártya belemegy az biztos, csak hallottam már olyanról, hogy egy alaplap nem tudott együtt dolgozni egy-egy vga-val. Meg olyat még többet, hogy egy-egy kártyát jobban ki tudott használni egy-egy alaplap. Egy intel alaplapról és egy nvidia vga-t néztem ki magamnak, amik nem hiszem hogy ne bírnák egymást, inkább arra vagyok kíváncsi, meilyen vga-val tudnám a legjobban összhangba hozni az alaplapot.
2011. szept. 7. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is hallottam olyanról hogy nem ment egy alaplapban egy PCI Express-es kártya, de a videókártya új volt, az alaplap meg valami régi, sok éves darab.

Hacsak nem valami nagyon régi elavult az alaplapod, menni kell abban minden kártyának rendesen.

2011. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem, még mindig ott (lehet) a bios frissítés. ;)
2011. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!