Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez pixelhiba? Mint ha foltos...

Ez pixelhiba? Mint ha foltos lenne a monitor.

Figyelt kérdés

Van 1-2 terület a monitoromon, ahol fehér foltok vannak.

Ez mindig látszik, kivéve fekete szín esetén.

Fehér alapon is látszik, fehérebb, mint a fehér.

Ráadásként van olyan irány, ahonnan nézve nem is látszik.

Próbáltam pixeljavító progival tenni valamit, de nem javult.


Nem, nem piszok, vagy nagyon makacs! :D


2011. szept. 21. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a tipikus garancia lejárta után 2 nappal jelenik a meg a hiba :D Nálam is volt ilyen, olyan volt, mintha életlenebb lett volna a monitorom 1-2 csíkban.
2011. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Háát lehet, hogy makacs. Régi monitoromra rá freccsentették a narancsot (hámozása közben véletlen) aztán szépen szétmarta. Pixel hibára nem ez a tünet jellemző, hanem hogy egy pont (pixel) más színbe pompázik pl piros, kék, zöld. Ami nálad lehet az a folyadék kristályok (LCD, TFT monitorok esetén) egyenletlen elhelyezkedése okozhat. Hülyén hangozhat, de állítsd fejjel lefelé a monitort 8, 12 órára, aztán ismételd meg ezt minden oldalsó irányba is. Nekünk a tetején volt ilyesmi és ez megoldotta, igaz nem tökéletesen.
2011. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: TFT az plazma, LCD a folyadékkristályos
2011. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nem garancia lejárta után 2 nappal jelentkezett, lévén 4-5 éves. :))


Simán lehetne a narancs, de nincs kitapintható "marás", szóval ezt elvetném. (A DELL-től elvárnék annyit, hogy ne jelentkezzen ilyen probléma.)

Ez a forgatom erre, forgatom arra dolgot kipróbálom esténként, bár tényleg elég különös megoldásnak tűnik. :))

Mondjuk laptop révén hordozom, olyankor ugye több irányba is fordítom.

Viszont a rossz pixel elhelyezkedésről eszembe jutott, hogy még régebben leejtettem, és pont arra az oldalára, ahol a probléma van, de akkor még nem jelentkezett a probléma.

(Konkrétan semmi baja nem lett, pedig bekapcsolva, kb. 1 métert zuhant parkettára)

2011. szept. 21. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, hogy laptop! Akkor lehet tényleg a leejtéstől, vagy a nyitogatástól sérülhetett a szalagkábele. Jobbat egyenlőre nem tudok :D
2011. szept. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nekem is ugyan ez a bajom nem kicsivel mint fél éve vettem egy samsung led BX2450-s monitort és tele van a széle a közepe nem látható annyira de én látom és zavar 70 ropiért nehogy már ne működjön jól! Haver is ugyan ilyet vett és neki 1 nap után jöttek elő a képernyő közepén volt egy 2 tenyérnyi fehér folt,ment is vissza kapott helyette egy újat. Lehet nekem is vissza kéne vinni míg garis
2011. okt. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ugyanilyen hibám van nektek is.


Nektek emiatt kicserélték?

2016. máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!