Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A processzornak lehet ettől...

A processzornak lehet ettől valami baja? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bakelitszagot éreztünk, körülnéztünk mi lehet, a processzor ventilátora lassan forgott, (250-et 2000 helyett). Gyorsan kikapcsoltuk a számítógépet. Kiderült, hogy egy vezetékköteg belógott és az lassította a cpu hűtő ventilátort. Mivel jobb ötletünk nincs, és más erre a célra alkalmas eszközt nem találtunk, erős műanyag devlon cérnával rögzítettük a vezetékeket megfelelő távolságban a ventilátortól. Bekapcsolás után megfelelően működik a gép és a venti is, a cpu hűtése is olyan mint rendesen.

Mit tegyünk, mire kell figyelnünk? típusa: intel core i3 processzor

Kérlek benneteket, normális válaszokat adjatok.


2011. nov. 6. 21:48
 1/5 Panda Péter ***** válasza:
nem hiszem, hogy lett komoly baja, a core i3 alig melegszik. nekem egy négymagos phenomnál fordult elő, hogy bütykölés után nem dugtam vissza a ventillátort, és simán ment egy óráig full passzívan. aztán azt vettem észre, hogy meglepően meleg a gépház a lábamnál :D
2011. nov. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A helyedben kicserélném a ventit, de ha működik és jó a fordulatszáma, akkor nem történt túl nagy baja. Figyelném azért, hogy nem lassul-e később illetve nem áll-e meg. A processzornak ennél több kell azért, ha nem sokáig ment így, akkor nem eshetett nagy baja, előbb kapcsol ki illetve fagy meg, mint hogy leégne.
2011. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor úgy tűnik megúsztuk, nem tudom meddig mehetett így, mert nem tudom mióta lassította a vezeték. De gondolom nem órákig, mivel a vezeték burkolatán alig látni valamit, csak kicsit reszelős a tapintása. Amikor büdös bakelit, vagy műanyagszag lett a szobában és kiderítettük szoftverrel hogy a venti fordulatszáma kevés, rögtön lekapcsoltuk. Belenéztünk, láttuk a belógó vezetéket, elhúztuk onnan. Ezután újra belkapcsoltuk a gépet, hogy megy-e a venti rendesen, ekkor 70 fok körül volt, és lassan lement 45 fokra. Ezt most is tartja, és a 2000-es fordulatot. Ezután kikapcsoltuk, és az említett módon rögzítettük a vezetéket.
2011. nov. 6. 22:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy új gép, 2 hónapos, nem szívesen vinném szervízbe. Félig meddig megnyugodtam, hogy renedesen működik, de valamitől mégis csak volt az az égett bakelit szag. Majd nézegetjük a fordulatszámot, és a hőmérsékletet. Ha ezek jók továbbra is akkor megnyugodhatunk, hogy semmi baja? Vagy ti mit tennétek?
2011. nov. 6. 22:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel az égett szag nem valószínű, hogy a súrlódástól keletkezett, valószínűleg kicsit megégett a venti belseje, ami soha nem jó. Lehet, hogy még évekig elmegy, lehet, hogy nem. Mindenképpen beruháznék egy újra, illetve ha drága volt, megpróbálkoznék az üzletben: új gép, nem nyúlkáltok bele, ők húzták rossz helyre a kábeleket, tehát az ő hibájuk, cseréljék ki.
2011. nov. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!