Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó ez a gép? Mekkora a különbs...

Jó ez a gép? Mekkora a különbség a 160 ezres és a 100 ezres gép között?

Figyelt kérdés

Most azon filózok, hogy egy ilyen 100 ezres gépet vegyek [link] pont ezt amit a bátyám akar vagy költsek rá többet esetleg sokkal többet, bár nincsen nagy játékigényem


Most megmondtam neki,hogy inkább újonnan veszek gépet. Azt mondta, hogy kár, mert új alkatrészek vannak a gépbe, a videokártyát leszámítva. 40 ezres winchestert ami abba a gépbe van megtartja magának.



Ebbe a gépbe +2 GB RAM-ot teszek és bátyám szerint ha nem lesz elég jó a videokártya legfeljebb szétkapjuk a konfigot és teszünk bele egy 70ezrest. Viszont szerinte oda ennél nagyobb táp kell és vagy 15-30 ezres ház, mert nem hűti eléggé a videokártyát és tönkre megy, szerinte magyarországon nincsenek jó házak.


Azt nem értem, hogy sokhelyen itt a fórumban írják hogy játékhoz egy alapgép az 150-160 ezer, de a bátyám szerint ugyanaz a konfig mint eza 100 ezres aqua amit venni akarunk, csak 70 ezres videokártya van benne, ettől 160 egy olyan gép. Mennyiven jobb egy olyan 160ezres mint egy ilyen 100as ? A bátyám nem képes összeállítani egy gépet nekem, mert azt mondja vagy a legjobbat veszem meg mindenből vagy a legolcsóbbat, vagy 70ezres videokártya vagy 28eszres, de 50ezrest ne is vegyek. Elkezdett összeállítani egy gépet nekem és kb 300 ezer körűl volt, ennél olcsóbbat nem tud csak ez a 100ezres. Nem érdemes mert nem használják ki jól egymást. a 300 ezresben egy új Windows 7 is van benne, 64bites, ami szerinte kell mert különben az XP nem használja ki a gépet még a 64bites sem


2011. nov. 7. 16:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 mate0117 ***** válasza:

mennyiből akarsz gépet venni???

a bátyád hát ühümm hülye...

2011. nov. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 A kérdező kommentje:
Nem tudom igazán. Monjuk 160-170 jó lenne, de bátyám szerint nem érdemes, mert azokban csak drága videokártya van a többi ugyanaz és úgysem használom ki mert csak 17 colos monitorom van és nem is kell nekem nagyobb. Megkérhetnélek titeket, hogy akár privibe akár ide, leírnátok a gondot ? a báyám mibe téved?
2011. nov. 7. 17:02
 3/70 lovas94 ***** válasza:

Alapból összerakott gépet nem érdemes venni, ha magad raknád össze ugyan ezt olcsóbban kijönnél belőle(legalábbis a legtöbb esetben).

Nem olyan rossz gép ez, bár alaplapból mindenképpen am3+ foglalatosat vennék a későbbi bővíthetőség miatt. Játékra minimum egy 6770-es kellene. Processzorból jobban járnál a picit drágább phenom II x4 955-el.

2011. nov. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:
Azt mondta az aquás eladó, hogy ez konfigurációban a legolcsóbb, ha ők rakják össze drága és részenként is drágább. a bátyám szerint, nem jó alkatrészekből összerakni, mert nem tudjuk milyen rejtett hibák vannak és az egészet vissza kellene darabokba vinni
2011. nov. 7. 17:06
 5/70 Heckler ***** válasza:
Szerintem meg az előre összeállított konfiggal úgy átvernek, mint állat. Rejtett hiba. Milyen rejtett hiba? Ha te magadnak rakod össze, akkor is ugyanezek a dolgok lesznek benne, csak olcsóbb lesz sokkal.
2011. nov. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:

Iponon összetudsz magadnak válogatni alkatrészekből és kb 2000Ft-ért összeszerelik és le tesztelik. Gondolom lesz itt egy-két ötlet.

Amúgy ne vedd zokon, de a bátyád majd nem mindenben tévedett.

2011. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy lehet alap dolgokra rákérdezek, de ehhez nem értek. Hogyan ? Miben vernek át konfiggal ? everest programmal lehet látni szétszedés nélkül hogy mi van benne és a bátyám szerint nem lehet összerakni, mert ha nem működik nem tudjuk mi a rossz és vihetünk mindent vissza,az aquás eladó szerint konfiggal a legolcsóbb minden
2011. nov. 7. 17:15
 8/70 anonim ***** válasza:

Mint írtam Ipon.hu-nál piti összegért le is tesztelik.

Az everest(ma inkább AIDA) úgy működik hogy a géped diagnosztizálja és részletes adatokkal szolgál konfigodról.

2011. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
nemtudom mit nem értesz.
2011. nov. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
lehúznak anyagilag csak annyi, ennyit kellene megérteni.
2011. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!