Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora winchestert vegyek?

Mekkora winchestert vegyek?

Figyelt kérdés
win7-et akarok. Van egy 500Gb-s sata vinyóm, amire adatokat, dokumentumokat tettem. Van egy 80Gb ide, amin eddig xp volt, de letérdelt. Ha vennék egy új vinyót, akkor érdemes lenne egy kicsi (pl 40 Gb-os) vinyót venni a rendszernek? Hisz a rendszer maga elvileg 15gigán elmegy. Ezért felesleges lenne nagyobb, mivel arra ott van az 500-as nem? Bár félek, hogy 40-es nincs satás.
2011. nov. 18. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Elégnek elég lenne a 40 Gb-os, de én újonnan 250 Gb alatt nem találtam merevlemezt. Használtan volt 80 Gb-os, de csak néhány ezerrel lett volna olcsóbb, mint az új 250-es, ezért inkább azt vettem.


Nézz körbe, és ha találsz jó árban 40 Gb-ost, akkor meg lehet venni, de ha csak 2-3 ezret spórolnál vele, akkor nem.

2011. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Win7-nek nem elég a 15 GB. Viszont miért nem csinálsz vmelyik meglévő vinyón egy 30 GB körüli rendszerpartíciót?
2011. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem megy el 15GB-on a Win7, nekem most csak a Win7 van fent összes frissítéssel együtt, meg a legfontosabb programok, és ez 19,2GB, úgy hogy pont a héten telepítettem újra.

Ez még terjeszkedni is fog idővel.

Én Win7 alá rendszerpartíciónak nem tennék 35-40 gigánál kisebbet.

2011. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kicsit félek, hogy ha hagy krach van, vagy komoly vírus, akkor az az egy vinyón belüli minden partíciót érintheti. Hallottam már olyat, hogy valakinél volt rendszerpartíció, amin akar frissítést és valamelyik helyen rossz gombot nyomott, és ment minden a levesbe. A másik pertíció is. Ezért akarnék egy teljesen külön vinyón rendszert csinálni. Ezért gondoltam egy 40-esre. (a 15gigát specifikációból vettem).
2011. nov. 18. 15:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazából csak attól függ, tudsz-e 40 Gb-os merevlemezt venni, mert elégnek biztosan elég lesz ez az operációs rendszernek.

Csak az nem biztos, hogy kapni is fogsz ekkorát, illetve lehet alig lesz csak olcsóbb, mint a nagyobb.

2011. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
HDD mar nem nagyon kapsz 40 GB csak SSD-t ami eleg draga de azt mondjak megeri az arat
2011. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

25 körül kaphatsz SSD-t 60GB körül, bár nagyon utána kell járni hogy milyen és megéri e, stb.


Merevlemezből sztem legjobb a felosztod az 500GB-set, úgy hogy egy jó 40-50 minimum legyen a rendszernek.


40GB-s lemez kicsi, is, valószínűleg lassabb is lenne, és árban sem érné meg, akkor már inkább egy másik nagyobb lemez.


Nekem mindig is 2 partíció volt egy lemezen, még soha nem volt kihatással az egyik a másikra.


De mondom, ha találsz is, akkor inkább 80-as legyen, az a biztos, vagy megnézed mi van jó árban.

2011. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!