Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik utángyártott...

Miért nem működik utángyártott patronnal a hp nyomtatónk?

Figyelt kérdés
Utángyártott patront vásároltunk a hp 1050-es szériájú multifunkcionális nyomtatónkhoz. A patron száma megegyezik, azonban a nyomtató nem ismeri fel, a nyomtatás megkezdésekor, azt írja ki, hogy nem kompatibilis, és így nem kezdi meg azt. Van valakinek valamilyen ötlete, hogyan lehetne mégis megoldást találni, hogy működjön, és ne legyen kidobott pénz a patron ára?

2011. dec. 8. 21:06
1 2
 1/12 csacsi2 ***** válasza:
Már előre látom, hogy nem olyan választ mondok amire vársz. Hát igen, az utángyártott gond. Ezeket általában nem olyan precíz tűréssel gyártják mint az eredeti-t (még ha megbízható forrás is)!Lehet csak illeszkedési gond van, próbáld valahogy úgy hogy valamely irányba eligazítod.Inkább töltess fel eredetit. Próbáld kicseréltetni ahol vetted, vagy vidd el feltöltőhöz, hogy tudnak -e valamit kezdeni vele, bár nem hinném, mert szerintem az érintkezők nem illeszkednek ,az meg nagyon kicsi.Tisztítsd meg az érintkezőket alaposan lehet valami szennyeződés. Sajnos jobbat nem tudok!Sok sikert!
2011. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Minden HP nyomtatoban van egy csip ami figyeli a nyomtatás gyakoriságát,Üzem időt és a megfelelő patront


Ha nem megfelelő patront rakunk be (pl:utánagyártott)

a csip letilt és a nyomtatót ki lehet dobni .

2011. dec. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Na én erről egy manual vagy bármit megnéznék, hogy mennyire igaz ez a letiltósdi... 1 perces googleözésem nem támasztotta alá ezt az állítást.
2011. dec. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Probáld ki
2011. dec. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 csacsi2 ***** válasza:

Jah elég perverz lenne! Amit megvesz az ember letiltják?!

Max a garancia vész el ha nem rendeltetésszerűen (pl varrógépnek) használod. Az a chip csak nem engedheti más , nem védjegyes patronok használatát.

2011. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 csacsi2 ***** válasza:

Vegyél egy utántöltő szettet!

[link]

Egy patron kibír kb 3-4 utántöltést. A Hp-ről viszont olvastam, hogy magában a patronban van valami szavatossági időbélyeg chip. Azt is írják még hogy az utángyártott patronnal üresnek érzékeli, de nyomtat!

Nah és mit nem találtam?!

Lehet venni hozzá chip-et!

[link]


Szóval lehet még is chip, csak a patronban.

2011. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! :) Megpróbálkozom a javaslatokkal, aztán majd megírom, hogy mi lett a patronnal. :)
2011. dec. 10. 10:48
 8/12 A kérdező kommentje:
Végül azt a megoldást választottam, hogy visszavittem a patront. Szerencsére az eladó nagyon rendes és megértő volt, rögtön felajánlotta, hogy vásároljam le. Persze eredeti patronra használtam fel az összeget. Beletettem a nyomtatóba és tökéletesen működik. Azt hiszem, mostantól csak eredetivel próbálkozom :)
2011. dec. 20. 18:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor sikerült bebizonyítani, hogy oisjfpijeijőáfjádsj teljesen hülyeséget beszélt a letiltósdiról.
2011. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 csacsi2 ***** válasza:
Hát igen, de nem hiszem, hogy véletlenül árulnak hozzá (mármint a patronhoz Nem a nyomtatóhoz) időbélyeg chip -et!
2011. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!