Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma a videókár...

Mi lehet a probléma a videókártyával? Hol bekapcsol hol nem!

Figyelt kérdés

Konfigom : alaplap: 848P-Neo-v

RAM: 1Gb

Proci intel pentium 2.8/1M/800

Videókártya: jelenleg a régebben használt x1650pro 256Mb AGP van benne

Nos a másik videókártya amit használnék az egyX1950pro 512Mb AGP lenne, de valamiért nem akar képet adni egyszer-egyszer sikerül, de nem sűrűn van olyan! Úgy kezdődött az egész, hogy játék közben egyszerűen elment a kép és elmosódott, a hang megakadt, majd újraindult a gép és ennyi, utánna már csak a monitor írta ki, h. no signal!

Pedig ezt a videókártyát alig használtam játékra másfél hónap alatt csak a timeshiftet és ilyen gyengébb játékokat vitt, nem is próbáltam nagyobb, rendszerkövetelőbb játékokkal, mivel a videókártyán kívül mondjuk a többi konfig sem engedné! Memóriahibás, szerintem nem lehet, mert amikor játszottam rajta tökéletes képet adott!! Tanácstalan vagyok! Jah és a tápom 400W-os ATX!!


2011. dec. 17. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Néhány tipp: lehet hogy a monitorkábellel van gond, de ez nem ad magyarázatot a hangra. Megpróbálhatod másik VGA-val, haverod biztos odaadja. Átnézheted a gépben lévő összes kábelt, lehet hogy valamelyik nem érintkezik rendesen. Végső esetben jöhet egy újratelepítés.
2011. dec. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hátha játék közben csinálta ezt először, akkor szerintem elszállt a videókarid. Vagy túlmelegedett, vagy csak simán elfáradt és bemondta az unalmast. Próbáld meg másik videókarival, ha úgy működik, akkor egyértelműen a videókari halt meg.


Ja és az új karinál, majd játék közben az első pár alkalommal futtass Everestet, hogy lássad, hogy mi-milyen meleg... Nehogy az is elszáljon.

2011. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Túlmelegedést én is figyeltem, játék közben everestel, meg furmarkkal amikor csináltam a testet 75 fok fölé nem ment, mert a ventillátor fokozatosan a ő hatására gyorsult! És igen másik videókártyával azaz a régi vga-mmal megy, most is erről írok az x1650pro-ról!
2011. dec. 17. 17:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Driver hiba is lehet, de szerintem a 75 fok kicsit sok, ám más átlagosnak mondaná. Hogy megbizonyosodj, tényleg a VGA-val van-e gond, tedd be egy másik gépbe, hátha ott nem lesz baj. ha ott is, akkor a VGA haldoklik.
2011. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ma elvittem haverhoz és kipróbáltuk, ott meg működik! Nem értem mi lehet a baj, az alaplapal se lehet gond, mert ezt a vga-t meg hajtja elég jól, nem értem mi lehet a gond, nem tudom a chipset nem támogatná, vagy nem tudok mit mondani!

A táp is jó, pedig havernak csak 300-as mercury tápja van!

2011. dec. 17. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Most már tuti a driver a hiba. Próbáld meg a legújabbat felrakni, ha nem jó, akkor egy régebbit, vagy amelyik járt hozzá.
2011. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondanék egy hülyeséget, ami mások szerint abszolút felesleges, de nálam ez oldja meg a gondokat: újratelepítés. Sok gondot megold, de hosszadalmas, és hát nem sokan választják ezt a lehetőséget, sokan inkább mindent elkövetnek, csak ne kelljen újratenni.
2011. dec. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak igaza van, mindent elkövettem már én is így a válaszok alapjánis, csak ne kelljen újratenni a gépet! :P!

Köszönöm a válaszokat! :D

2011. dec. 17. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!