Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány foknak szabad lenni max....

Hány foknak szabad lenni max. A processzornak, hdd-nek, videokártyának, alaplapnak?

Figyelt kérdés
Hosszó élettartam érdekében, és maximum?
2012. jan. 3. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ milyennek...
2012. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Valter6672 ***** válasza:
Terhelés nélkül 30-40. Terhelés alatt max 60C°, bár volt már nekem 80-90 fokos is... de az már nem egészséges. De minél alacsonyabb, annál jobb.
2012. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Van olyan VGA aminél még a 100°C se meglepő szóval ahogy az első írta ez elég hardver függő.
2012. jan. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
és a hdd? Azt nem kell hűteni? Mert olvastam olyanról h hűthető rack, nekem max. 45fokos szokott lenni az jó? mert a hdd állítólag nagyon nem szereti a meleget
2012. jan. 3. 23:16
 5/15 anonim ***** válasza:

Milyen?

Nekem Western Digital 1TB 7200rpm Green Caviar van és max 42 fok volt eddig, átlagban 35-36.

2012. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Amúgy...

Hard Disc Sentinel - ebben részletes információt kapsz a HDD-ről, folyamatosan méri a hőfokot is és jelez, ha magas. Ellenőrzi az állapotát és kiszámítja a várható hátralévő élettartamát.

2012. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

CPU: típusfüggő, de általános aranyszabályként alkalmazható, hogy 100%-os terhelés alatt 80fok már sok. Beavatkozást igényel. 70fokig nagyjából egészséges.


HDD: itt nálam 55-60 foknál van a tűréshatár. Ha ennél több, akkor beszerelek egy ventit elé, vagy csinálok valamit..


Videókártya: Itt nagyon-nagyon változó. Vannak olyan videókártyák, ahol a GPU hőmérséklete, már gyárilag is 100 fok felett üzemel terhelés alatt, akár évekig problémamentesen. Viszont vannak olyan típusok is ahol 80-90 foknál már artifactokat dobál, fagy, kékhalálozik...


Alaplap: Szintén nagyon változó, no meg az se mindegy, hogy az alaplapnak pontosan melyik részéről beszélünk. Láttam olyan alaplapot ahol pl a northbridge infrás hőmérővel mérve 90 fok volt, mégis megbízhatóan üzemelt. (megégette a kezem, hólyagosra, ezért mértem meg)

De volt egy olyan asus lapom aminek az nb-jén megállt a ventilátor 10percre, és egyből elszállt az egész alaplap. Pedig ott se lehetett több 80-90foknál.


Természetesen az a legjobb, ha minél hidegebb minden alkatrész. A melegedés sose tesz jót.

2012. jan. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. jan. 4. 07:14
 9/15 anonim ***** válasza:

AMD CPU-k gyárilag 61 föllötti használata nem ajánlott

Intel 71 fok fölött nem ajánlott.


hdd-knek ha lehetne általánosítani max 40

de vanaka veloci és a még régebbi sima raptorok amik alapból melegebbek!


VGA-k 2 magosoknál a 100fok sem ritka de ez nem is egésséges neki.


mondjuk egy 1 magos ref hűtős terhelés nélkül 40-45, terhelve 70 és környéke még belefér


alaplap 35-42 az átlagos

2012. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jól mondod az AMD-t a SOI miatt nem szabad 60 főlé engedni.

Am az egy GPU-s VGA-knál a GTX480 ami 100 körül szokott lenni!

2012. jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!