Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fizikai USB meghajtó emulálása...

2xSü kérdése:

Fizikai USB meghajtó emulálása hálózati megosztásból (lásd a leírást)?

Figyelt kérdés

Adottak a következő hardverek:

1 darab WiFi router, USB bemenettel, merevlemez megosztási lehetőséggel (SMB és FTP) (a router bittorrent klienssel rendelkezne, amit használnék is)

1 darab TV, szintén USB bemenettel (pendriveok, merevlemezek fogadására alkalmas, kizárólag FAT32 fájlrendszert kezel, 32 GB méretig)

1 darab külső merevlemez (kizárólag USB csatolóval) (ez lenne rádugva a routerre)


Megoldható-e valamilyen hardverelemmel, esetleg egy plusz számítógép esetén szoftveres megoldással, de lehetőleg ennek kihagyásával, hogy a routerre kötött merevlemez egy megosztását a TV úgy lássa, mintha egy pendrive lenne? A cél az lenne, hogy ne kelljen kábeleket ki-be dugdosni ahhoz, hogy a tévén le tudjam játszani a laptopon illetve a hálózati megosztáson található filmeket, zenéket, valamint a laptop továbbra is WiFi-n keresztül kommunikáljon az egész rendszerrel (kábelek kizárva). Cél az is, hogy a meglévő USB merevlemez ki legyen használva, illetve idővel cserélhető legyen a merevlemez költségén kívüli plusz költségek nélkül. (Tehát kizárólag SATA/PATA input csatolós NAS-ok kizárva.)


Tehát létezik-e valamilyen eszköz a fentiekre és ha igen, akkor hol lehet elérni?


2012. jan. 7. 10:34
 1/8 Pj0tr ***** válasza:

Azt megkérdezhetem, hogy a routert és a tv-t mi módon szeretnéd összekapcsolni?

Egyébként amit írsz hülyeség.

A TV és a router vásárlásakor kellett volna gondolkodni.

A megoldás az lett volna, hogy olyan routert veszel ami képes média szerverként üzemelni és használni a rácsatlakoztatott vinyót, valamint, hogy a TV-t rá lehessen kapcsolni a hálózatra UTP-vel és képes legyen kezelni a media szerver-t.

Az elgondolás, pedig már ott bajos, hogy igencsak leszűkíted, hogy mit tölthetsz le.

1) nem lehet iso formátum

2) nem lehet DVD formátum

3) nem lehet tömörítve

Vagyis semmiképpen nem lenne automatikus, ugyanis vagy át kellene konvertálni a letöltött anyagot, vagy kicsomagolni.

2012. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kérdésed nagyrésze valóban hülyeség, ezért nem is olvastam el rendesen...

A lényeg: Ha a számítógépeden telepítesz egy média szervert, és a tv-d képes ennek a használatára (legtöbb SMART tv támogatja a DLNA-t), akkor csak annyi a dolgod, hogy számítógépre telepítesz egy DLNA szervert (pl TVersity media server) beállítod, majd a tv-t hozzákötve a hálózathoz, már el is éred azt.


Hálózaton keresztül nem lehet usb eszközt emulálni, ilyen hülyeségeket felejts el. :)

2012. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

> Azt megkérdezhetem, hogy a routert és a tv-t mi módon szeretnéd összekapcsolni?


Pont arra kérdeztem rá, hogy létezik-e olyan eszköz, aminek van egy UTP vagy WiFi bemenete és egy USB kimenete. Elméleti szinten nem lehetetlen egy ilyen eszközt megalkotni. (Mondjuk egy kapcsolóval, vagy megfelelő szoftverrel be lehetne állítani, hogy melyik megosztást akarom root fájlrendszerként kezelni, még akkor is, ha ennek a megosztásnak lennének korlátai.)


> Egyébként amit írsz hülyeség.


Nem hülyeség, csak nem szokványos probléma, amit kellő pénzzel ugye lehet az általad írt módon (hálózatra köthető TV) orvosolni, de én nem szeretnék sokat költeni az egészre. Ha van megoldás relatíve olcsó megoldás, akkor annak örülnék, de ha nincs, akkor maradok a mostani módszernél.


> A TV és a router vásárlásakor kellett volna gondolkodni.


A TV megvolt az igény fellépése előtt. Akkor még a letöltött tartalmakat inkább a laptopon néztem meg. Ma kicsit változott az életmódom, jobban preferálnám TV-n nézni a letöltött filmet. A TV két éves, emiatt nem szándékozom lecserélni, már csak anyagi okok miatt sem.


Router még nincs. Elméletileg részben a cégemnek köszönhetően hozzá fogok jutni a következő routerhez: [link]


Bár azt gondolom a probléma nem a routerrel van.


Van egy USB merevlemezem, ezt sem szeretném kidobni.


> Az elgondolás, pedig már ott bajos, hogy igencsak leszűkíted, hogy mit tölthetsz le.


Nem gond. ISO-t, DVD formátumot nem szoktam letölteni. Az általam letöltött filmek 90%-ban tömörítetlenül, avi formátumban elérhetők és ez meg is felel az igényeimnek. De egy kitömörítést elindítani sem túl nagy gond, azt elég egyszer megcsinálni a letöltés után.


Igazából a kényelmi faktor ott lenne, hogy ha este kitaláljuk, hogy melyik filmet nézzük meg, akkor ne kelljen rádugni a laptopra a merevlemezt, csökkentve annak a hordozhatóságát (ezt a router megoldja), illetve ne akkor kelljen várni perceket a másolgatással. De még ez is a kisebb probléma. De az már jobb lenne, ha egyszerre lehetne filmet nézni a TV-n. Ugyanarról az adattárolóról zenét hallgatni mondjuk egy tableten, illetve továbbra is letölteni, seedelni, mindezt a lehető legkevesebb másolgatás, macera nélkül.

2012. jan. 7. 12:53
 4/8 Pj0tr ***** válasza:

Akkor módosítom a választ.

Adott az infrastruktúrám. Szeretnék valami plusz kényelmi szolgáltatást:

Drága?

- Nem

Cool, akkor gyorsan meg is valósítom

- Igen

Megéri nekem a kérdéses összeg a plusz kiadást?

- Igen

Cool, akkor gyorsan meg is valósítom

- Nem

Hát ez van, lemondok róla

Egyébként nyilván semmi nm lehetetlen ebben a témakörben, de mivel olyan dologról van szó, ami egyik gyártónk sem hoz hasznot, ezért csak akkor esélyes, ha villamosmérnök vagy és profi hardver tervező.

Konklúzió: Ha lesz új TV, majd akkor ki lehet elégíteni eme igényt.

Egyébként ha olyan fontos a dolog, akkor (nyilván veszteségesen) el lehet adni a mostani tévét. Az árkülönbözet pedig megadja a plusz kényelmi funkció árát.

A router viszont amit linkeltél alapjáraton nem rendelkezik torrent klienssel és media szerverként sem megy.

Persze lehet rátenni új firmware-t (pl open-wrt), de ilyen cucc ketyeg benne:

CPU sebesség: 400 Mhz

Flash-Chip: ST 25P64V6P

Flash mérete: 8 MiB

RAM: 32 MiB DDR1 16bit

Szóval túl sokat nem várnék tőle. Amiben gyári torrent van és sokkal izmosabb cucc ketyeg alatta, azon is 5-6 aktív torrent felett szaraxik és fagy. Ezeken azért még jó lehet egy linuxos cucc. Viszont nem 16 ezerbe kerülnek.

2012. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

> Egyébként nyilván semmi nm lehetetlen ebben a témakörben, de mivel olyan dologról van szó, ami egyik gyártónk sem hoz hasznot, ezért csak akkor esélyes, ha villamosmérnök vagy és profi hardver tervező.


Valahogy ezt sejtettem én is, amit a Google-ban való keresgélésem megerősített. De gondoltam, felteszem a kérdést, hátha… Végül is kérdezni pénzbe nem kerül, időm meg momentán van rá. Bár informatikus, programozó vagyok, de profi hardver tervező nem, így ennyire azért nem akarok belemenni a hackelésbe.


> Egyébként ha olyan fontos a dolog, akkor (nyilván veszteségesen) el lehet adni a mostani tévét. Az árkülönbözet pedig megadja a plusz kényelmi funkció árát.


Annyira azért nem fontos. (Pár ezer forintot esetleg még kiadnék a kérdés tárgyát képező hardverre, ha létezne, de többet nem.) Végül is ha heti egy-két alkalommal ki-be kell dugnom egy kábelt esetleg várni pár percet, amíg megtörténik a másolás, az még mindig jobb, mint kiadni tízezreket. Végül is az egész kérdés inkább olyan, mint a fahéj a cappuccinon. Nem fontos, finom anélkül is, de ha lehet azért kérnék rá.


Mivel TV-t gyakorlatilag nem nézek, (egy héten egyszer egy dokumentumfilm erejéig kapcsolom maximum be) filmet nagyjából heti egyet, illetve sorozatepizódot naponta kb. egyet, ráadásul ezek olyanok, ahol nem a látvány a lényeg, hanem a mondanivaló, tehát akár a legrosszabb képminőség is megfelel, így úgy érzem már így is többet költöttem TV-re, mint aminek hasznát veszem. Már eleve a TV USB bemenete és a beépített DVD lejátszó is csak bónusz volt, külön sokkal többet ma sem fizetnék érte.


> A router viszont amit linkeltél alapjáraton nem rendelkezik torrent klienssel és media szerverként sem megy.

Persze lehet rátenni új firmware-t (pl open-wrt), de ilyen cucc ketyeg benne:

Szóval túl sokat nem várnék tőle. Amiben gyári torrent van és sokkal izmosabb cucc ketyeg alatta, azon is 5-6 aktív torrent felett szaraxik és fagy. Ezeken azért még jó lehet egy linuxos cucc. Viszont nem 16 ezerbe kerülnek.


Sokat nem is várok tőle. A torrent kliens is csak fahéj lenne a cappuccinon. Jelenleg egy mezei, régi router van, ami kizárólag routerként funkcionál. Magam nem cserélném le. De a cég – kis cég, kis anyagi lehetőségekkel – esetleg finanszírozná a dolgot ennyiért, hiszen így automatizálni tudnám a munkáim biztonsági másolatának elkészítését egy különálló, de lokálisan, internetkapcsolat nélkül is gyorsan elérhető hardverre, valamint interneten keresztül egy külső szerverre. (Ha manuálisan csinálja az ember, ki-be kell dugni hozzá a külső merevlemezt akkor hajlamos halasztgatni a dolgot.) Illetve a szerveren lévő adatok biztonsági másolatát is megnyugtatóbban lehetne megoldani. Nagyobb összeg esetén már inkább mondaná az igazgató, hogy oldjam meg manuálisan… Én meg nem akarok rá pénzt költeni különösképpen, mert a munkahelyem nem a fizetés nagysága miatt előnyös. :-)


Amúgy valóban open-wrt kerülne rá. A torrent sem jönne rosszul, hiszen kevesebb áramfogyasztással, én és a laptopom távollétében is tudnék letölteni, ha valami sűrgős. (Ilyen is ritkán van.) Nem beszélve, hogy a letöltött dolgokat azonnal, másolgatás és egyebek nélkül el tudnám érni mind a laptopon, mint a tableten. Végül is letölteni sem töltök le sokat, hetente kb. 1 filmet és 1 sorozatot, esetleg pár szoftvert, egyebet. Egyszerre egy letöltésnél több szökőévben szokott futni, de jellemzőbb a 0 letöltés. A router torrent kliense esetleg inkább a seed erősítésében segíthet.


Tudom ezek ilyen extra kényelmi dolgok, de hát informatikus vagyok, ami ugye lusta állatfaj. (Egy jó informatikus képes napokig dolgozni egy olyan folyamat automatizálásán, ami amúgy manuálisan 5 perc alatt elvégezhető lenne, és hetente csak egyszer kellene megtenni. :-)


Meg a jelenlegi személyes „problémámon” túl pusztán szakmai szempontból is kíváncsi voltam, hogy létezik-e ilyen hardver, vagy van-e más mód az adott probléma egyszerű és olcsó megoldására.


* * *


Összességében a lényeg, hogy te sem tudsz ilyen hardverről, vagy megoldásról, ami relatíve olcsón elérhető lenne. Köszönöm a válaszokat, így már ketten tudjuk így.

2012. jan. 8. 14:36
 6/8 Pj0tr ***** válasza:
Ezt csekkold le: [link]
2012. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha jól látom ez pont a fordítottját csinálja, mint amire szükségem van (egy sima NAS-nek tűnik). Magyarán ráköthetem az USB eszközöket (pendrive, HDD), és azt megosztja a hálózaton. Nekem pont a fordítottja kell, hogy egy adott hálózati megosztásból csinál pendrive-ot.
2012. jan. 20. 12:40
 8/8 Pj0tr ***** válasza:
Tényleg... Reggel már rájöttem csak nem volt időm válaszolni :S Kicsit fáradt voltam tegnap és pont ott nézegettem a házakat :)
2012. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!