Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DVD olvasó csatlakoztatása...

DVD olvasó csatlakoztatása után nem bootol a gép. Miért?

Figyelt kérdés

Hali! Nagyiéknak raknék össze egy netezős gépet,

alaplap :Gigabyte GA-945GZM-S2

OD : LG gdr-8162b

Az alaplap egy szem IDE csatlakozójára dugom rá a winyót, meg a dvd olvasót, erre "disc boot failure" üzenetet kapok. A boot menüben beállítottam hogy merevlemezről bootoljon, de eddig is az volt beállítva (legalábbis ott van mellette egy kis kereszt, gondolom az azt jelenti) így semmi változás.

Ha kihúzom a dvd olvasót akkor simán startol az Xp.

A az olvasó más gépben hibátlanul működött.

Mit rontok el? köszi előre is!


2012. jan. 12. 12:07
 1/9 MaXXeGee ***** válasza:
Én azt gyanítom,hogy hardver ütközés van! Nézd meg az IDE eszközök jumeperlését Azaz legyen a merevlemez MASTER-re, a dvd pedig SLAVE-re jumperelve. Ha ez megvolt, akkor indulás után belépsz a BIOS-ba, megtekintendő, hogy felismerte e megfelelően az eszközöket. (Ez eltalában a BIOS-ok első menüpontjában tehető meg). Elméletileg mindegy, hogy a merevlemez elsődleges vagy másodlagos boot eszköz, mert ha nem talál olyan dvd vagy cd lemezt, amiről be tudná bootolni a gépet, akkor merevlemezről indul.
2012. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
+1 az elsőnek. nagyon valószínű, hogy rosszul van jumperelve...
2012. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat sajna a jumpereleshez egyaltalan nem ertek,mondanatok rola valamit?
2012. jan. 12. 15:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Látatlanba nehezen, de amit lehet, leírok.

Az IDE kábel legvégére megy a Master egység, ez legyen a vinyó és a közepére a Slave, ez lesz a DVD. A jumperelés mikéntje pedig - na ebben nem tudok segíteni - rajta van a vinyó tetején illetve a DVD író oldalán illetve hátulján. Ott le van rajzolva, hogy kell beállítani. Tippelem, hogy szerintem a vinyód masterbe van, mert egyedül megy és azért akad a DVD-vel, mert az is masterre van jumperelve. Nézd meg a DVD rajzát és ahol slave beállítást látsz, úgy tedd át a kis pöcköt hátul a csatlakozó mellett, de ha lefényképezed és felteszed a DVD hátulját és belinkeled, akkor is segítek...

Esetleg írd meg a DVD pontos típusát és megnézem a neten, ha találok olyant...

2012. jan. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Uhh, nagy segitseg lenne :) a dvd tipusat leirtam a kerdesben, tobbet nem tudok rola. A fenykepet hnap este belinkelem ide,addig nem leszeek otthon.
2012. jan. 12. 16:21
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen a linken látszik, a középsőbe kell tenni a jumpert a Slave-hez...

2012. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Két sorban van három tű - tehát összesen hat - ott nézd...
2012. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
oksa, köszi, megpróbálom úgy. Ha megvan írok!
2012. jan. 13. 11:41
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült megcsinálnom, a középső csatira dugtam az OD-t és egyből ment minden. Nagyon köszi a segítséget! :)
2012. jan. 21. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!