Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap csere újratelepítés...

Alaplap csere újratelepítés nélkül?

Figyelt kérdés

Windows 7-nél.


Régi alaplap: MSI K9VGM

Új alaplap: Gigabyte M68M-S2P


2012. jan. 14. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg működik, csak nem szeretjük az ilyen megoldásokat. Leszeded a régi lap drivereit, alaplapcsere és felteszed az újat, de főalkatrész cseréje esetén én újra szoktam telepíteni....
2012. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Leszeded a régi lap drivereit


A driverkezelőben?

2012. jan. 14. 17:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Az az eszközkezelő, amire te gondolsz, talán ott is lehet, nem tudom.

Én a programok telepítése és törlése nevű "helyen" tenném meg. LAN, Audio driver

2012. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem újrakell majd, hogy rakd én is cseréltem lapot és indításnál kékhalálozott.Természetesen neked lehet menni fog nekem nem ment.
2012. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kukorika ***** válasza:
100%

Szerencsejáték. Ha mázlid van, akkor sikerül. Ha nem akkor szívsz. Azonbam érdemes, hasonló családból választani legalább a chip-set et, de mégjobb ha a gyártót is és akkor növeled az esélyeket. Az alaplapi drivereket, mindet a programtelepítő mellett az eszközkezelőben is törölgesd. És itt nem csak a fő chipset (hidak), hanem hdd kontrollerek, usb kontrollerek, bios-al kapcsolódó meghajtók, hang (ha integrált), lan (ha van, modem is); szóval gyakorlatilag a vga és a merevlemez (ami amúgy sem túl kritikus) kivételével MINDEN meghajtót törölgetni érdemes, hogy növeld a siker esélyét. Ha be-boot-ol az új vassal, azonnal f8 és védett (safe) módban indítani és megnézni hogy feláll-e (a rendszered és nem másod... :-D ); ha igen, az jó jel, a következő indításnál, már normal módban is nagy valószínűséggel menni fog és pakolhatod fel az új motyód meghajtóid... majd boldogan pisloghatsz... (vagy ha instabil lesz valami régi zárvány miatt, akkor kevésbé boldogan nézegeted az újraindulásokat és kékhalálokat... (de amúgy az ilyen jelenség konkrét hardver hiba is lehet, prózai módon egyszerűen gyári hibás alaplapot és vagy procit vettél, tehát nem kell azonnal elkeseredni és formázni a merevlemezed... ;))

Aki azt mondta: jobb újratelepíteni, egyfelől igaz, másfelől azonban ne gondolta át, hogy mi van akkor hogy 10-20-50 vagy akár száz vagy több száz SZOFTVERT telepítettünk évek alatt egy rendszerre...?? Szép és jó ha újratelepítem, de honnan kotrom elő azokat a szoftvereket? Nem mindenki mindent (telepítőkészletet) menteget le vagy pakol el a fiókba szépen akkurátusan. Hanem ha ott van egy kopasz bár szuper új jó stabil oprendszere, csak éppen néz ki a fejéből, kamillázik, hogy a korábbi szoftvert, amikhez szokott, amik beváltak. Az eddigi környezetet, amiben dolgozott vagy csak szórakozott akár. hogyan is reprodukálja. Tehát ez a feldobott probléma-kérdés sokkal kritikusabb mint az ember első pillantásra gondolná... ;)

2013. márc. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!