Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy PC-be IDE-s és SATA...

Ha egy PC-be IDE-s és SATA 3-as cucc is van, az igaz, hogy az egész rendszer visszadegradálódik az IDE minőségére és sebességére?

Figyelt kérdés

Az informatikus ezt mondta nekem, amikor összeraktuk az új rendszerem:


ASUS M5A88-V EVO

AMD Phenom II X4 960T AM3 3,0GHz

Samsung 64GB 2,5" 830 Series SATA3 SSD

Western Digital 2TB 5400rpm SATA-600


E mellé akartam egy régi 160 gigás IDE-s vinyót is betenni, mondván, hogy jó lesz az adatrögzítésre. Amikor éppen nem használnám, le is lenne tiltva.

Igaz az állítása? Én (persze laikus vagyok), azt gondoltam, hogy egy ilyen új alaplap tudja külön kezelni a kétféle rendszert, a SATA3-as és az IDE csatolós eszközöket! Tennének egy SATA3-as, USB3-as, modern lapba IDE csatolót, ha aztán az egész csak IDE-minőségben és sebességben lenne használható?


2012. febr. 16. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Remélem munkanélküli informatikusról beszélsz! Ekkora böszmeséget Fleto óta nem hallottam!
2012. febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 waland ***** válasza:
Hacsak nem a Windowst telepíted rá, vagy a lapozófájlt, semmi gond nem lesz. Csak azt éred el lassabban, ami az ide-s winchesteren van.
2012. febr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pj0tr ***** válasza:
És persze ha a gyors merevlemezről másolsz a lassúra akkor a lassú lesz a szűk keresztmetszet, hiába gyors a másik.
2012. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm urak!

Természetesen azt tudom, hogy az IDE-s vinyó lassabb, egy ilyen rendszerben az a szűk keresztmetszet, de azt csak konkrét adattárolásra használnám és nem érdekel, hogy mondjuk a családi videó nem 1 hanem 5 percig íródik rá! Archiválásra jó, nem szívesen dobnám ki, ha már az alaplapon van egy csatolója is, ami modern lapoknál ritkaságszámba megy. Ahogy írtam is, alapból le lenne tiltva, csak másoláskor engedélyezném. Akkor az tutira hülyeség, hogy ez visszafogná a rendszer többi alkotórészének a sebességét ( kivéve mikor éppen rá másolok)?

2012. febr. 16. 09:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan benne lehet a gépben, lassítani nem fogja, ha nem azt használod rendszerwinyónak. Baromságot mondott az informatikus.

Sokan csinálják azt, hogy a rendszert egy gyors 7200-as fordulatú HDD-re vagy SSD-re telepítik, adattárolásra meg egy lassabb (de csendesebb, hűvösebb és hosszabb élettartamú) 5400-ast használnak.

2012. febr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 cipi8 ***** válasza:
Nyugodtan hagyd benne nem lesz lassú mivel nem erre a Win! +még írtad hogy tiltva is van akkor meg amúgy sem használja!
2012. febr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, régi vinyó belerakva!
2012. febr. 17. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!