Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyenkor érdemes cserélni a...

Ilyenkor érdemes cserélni a merevlemezt, vagy ez még valahogy megjavítható?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy merevlemezt aukción...az árusító szerint 4 hónapig volt használva, de még ha nem is igaz, túl sokat nem hasznélhatta, mert 2010 decemberi gyártású. Na de a dologra térve: beraktam a merevlemezt a gépembe, s rögtön bootolásnál a következőt dobta ki: Sec Master Hard Disk:S.M.A.R.T.Status BAD, Backup and Restore, amikor pedig már beléptem a windowsba, állandóan előugrott egy ablak, hogy: "a windows problémákat észlelt a merevlemezzel kapcsolatban". Nos, mondom itt valami gyanús, így megnéztem a merevlemez állapotát a CrystalDiskInfo-val..na és itt már világos lett minden: [link] ...hibásak a szektorok. A chkdsk viszont nem talált semmi hibát. Mi ilyenkor a teendő? Vágjam ki a merevlemezt a fenébe, ill. fenyegessem meg az eladót ( :D ), vagy lehet ezen még segíteni valahogy ? Mert hallottam egykét programról, amely elvileg helyre tudja állítnai a hibás szektorokat, csak nemtudom ez mennyire szokott beválni.


Légyszi segítsetek! Előre is köszi!



2012. márc. 5. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg az áthelyezett és a gyenge szektor is. Erre a HDD-re én már nem bíznék fontos adatot. Néhány rossz szektor még nem a világ, de ennyi?!


...Vajon miért nem vagyok meglepve, hogy WD winyó... :P


Ha 2010-es HDD, akkor jó eséllyel még garis. Írd be a sorozatszámot itt. Ha garis, akkor elvileg kicserélik neked:

[link]

2012. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érthető miért akarta eladni az előző tulaj, és meg ne sértődj de örülhet most hogy talált egy balekot aki megvette látatlanban. Ilyenkor nem árt egy hd sentinel képet kérni előre.

A chkdsk semmire nem való persze hogy nem talál semmit.

A hdd regenerátor progi tényleg hasznos, de ezen ugyan már nem segít, próbáld visszakérni a pénzed, mert ha 100ft-ot adtál érte akkor is túl sokba volt.

2012. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) na, szerencsére még jótállásban van, szóval mindenbizonnyal kicserélik :D
2012. márc. 5. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!