Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond az akksival?

Mi lehet a gond az akksival?

Figyelt kérdés

A laptopot november körül vettem. Felraktam most egy battery doubler nevű progit ami elvileg meghosszabitaná a készenléti időt azzal hogy lejjebb kapcsolgatja a felesleges dolgokat. Eredetileg egy 2-3-4 órát simán megy attól függően hogy használom.

Viszont most azt vettem észre hogy kirja hogy 40%-on van az akksi, netezgetek nyugodtan és 5 perc múlva lekapcsol készenlétbe. Miután bekapcsolom ismét, már azt mutatja hogy 5%-on van az akksi. Épp ezért mert nem irja hogy merül töltőre se tudom dugni időben. (pedig pont azért is tettem fel a progit mert a win7 saját jelzését nem lehet észrevenni hogy merül az akksi)

Mi a fenét lehet kezdeni vele?


2012. márc. 15. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
ha otthon vagy mindig tedd rá töltőre...
2012. márc. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

wow zseniális...

olvasd már el légyszi a kérdést, és ha nem tudsz rá válaszolni akkor hagyd inkább a fenébe.

2012. márc. 16. 13:59
 3/5 anonim válasza:
Te meg tedd fel értelmesen a kérdést és akkor lehet tudunk rá válaszolni. A "win jelzését nem lehet észrevenni" hülyeség, legfeljebb te vagy rá képtelen, de akkor meg jó lenne ha megmondanád, hogy miért. Egyébként az energiagazdálkodásnál lehet állítani, hogy hány százalékos aksiidőnél mit csináljon, pl be lehet állítani, hogy energiatakarékos módban meddig engedje pörögni a procit, miket engedjen bekapcsolni. Ez pont arra való, amire te plusz progit töltöttél le, de a gyári driverek is szokták tudni. Egyébként meg ha nem tudod bedugni akkor 10 percenként nézd meg mennyi van még benne és kész.
2012. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor még1x megpróbálom

A win jelzését tényleg nem lehet észrevenni. Pl. ha filmet nézek, vagy játszok akkor nem látszik hogy felugrott a buborék. Épp erre kellene progi hogy ugorjon fel minden megnyitott ablak elé. Az energiagazdálkodásnál annyit találtam hogy be lehet állitani hogy mondjuk 10%-nál hibernáljon vagy hogy a kijelző fényességét lehet csökkenteni. HA elolvasta volna bármelyikőtök is a kérdést akkor ott az is benne van hogy először 40%-ot ir, aztán mondjuk nézem tovább a filmet és erre 10 perc múlva lekapcsol. Amikor van rá lehetőség akkor rádugom töltőre, de én nem is ezt kérdeztem.Egyébként az nem megoldás egy hordozható számitógépnél hogy állandóan a konnektor mellett üljek.

2012. márc. 17. 09:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ilyen gyorsan merül le, akkor gyanús, hogy hibás az egyik cella. Ha BIOS-ban van rá lehetőség, akkor kalibráld újra az aksit, így egyenletesen jelzi majd a Windows is. Esetleg, ha garanciás, akkor ki lehet cseréltetni, bár nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ez-e a problémád, vagy csak, hogy a Windows nem úgy jelez, ahogy neked tetszik.
2012. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!