Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi ennek az eszköznek a neve?...

Mi ennek az eszköznek a neve? Wifi modem, vagy mi?

Figyelt kérdés
Az internetem elég furcsán van megoldva. A szolgáltatómnak van egy nagy wifi antennája, és arra néz a padláomról egy műanyag cső - antenna - ami veszi a jelet. ez a jel be megy egy "dologba" valami modemszerűségbe, és a padlásról LANon keresztül jön le, itt lent pedig egy router osztja szét. A kérdés az, hogy mi annak az eszköznek a neve, ami a padláson van. az is egy router? de csak 1 lan "kimenete" van! (meg a táp, és az antenna bemenet). hogyan tudnám helyettesíteni? esetleg egy sima routerrel is, ha rákötöm a tetőn lévő antennát a routerre? vagy a router fogni nem tud wifit? Én ezt már nemértem... :/
2012. márc. 25. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Access point a neve. Ez tulajdonképpen egy jelátalakító, ami a wifi jeleket LAN jelekké tudja konvertálni (mediakonverter).
2012. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetro ***** válasza:
ne haragudj de a műanyag cső, "dolog", modemszerűség kifejezésekkel az isten se fejti meg amit leírsz...
2012. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

access point? - ha rákeresek googleben csak sima routereket dob ki. - második válaszolónak: sajnálom, nem tudom értelmesebben megfogalmazni, mivel fogalmam nincs, mi az eszköz neve.

Így néz ki kb. a hátulja annak ami a padláson van, és aminek kéne a neve: [link]

2012. márc. 25. 13:23
 4/7 tetro ***** válasza:
ez egy modem
2012. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tetro ***** válasza:
a műanyag cső alapján mikrohullámú neted lehet.
2012. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:
100%
Az elsőnek van igaza. Az egy Access Point, mikrohullámú internetszolgáltatáshoz.
2012. márc. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A csőben egy ilyesmi lehet:

[link]

Mikró antenna

2013. jún. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!