Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép felpörög, leáll és...

Számítógép felpörög, leáll és utána 5-7mp után újra "megy" Mi az oka?

Figyelt kérdés

Tehát, van egy tartalék gépem, szerintem a hardverei nem fontosak, de külsérelmi nyom nincs rajta (púpos kondi, zárlatos huzal)


A ramok, proci, táp, videókari külön tesztelve.

Merevlemezt is próbáltam 7 félét bele.


De egyszerűen nem akar normálisan elindulni...

Csináltam cmos resetet, de nem segített.


Számítógépes átnézte, semmit nem talált ő se külsérelmi gyanús dolgot, de viszont 10.000Ft a javíttatás.


Aqua Computers -be nézettem, és a közeli kisboltban.

Mindegyik kapásból nem látott hibát, de 10.000 ért javítanák. De ha nem látnak hibát, akkor hogy tudják megjavítani? Elvileg alaposabban nem tudják átnézni!


Ha ők úgy meg tudnák csinálni, akkor szerintem én is meg tudnék tenni ennyit, 3 éves elektronikai tapasztalatommal.


Számítástechnikában is jártas vagyok, de inkább a hardverek terén, de annak nem az efféle ágában, csak a tudatiban. Pl hány magos proci, hány szál, DDR, tehát inkább csak az alap hardverekben.


Ha valaki tudna ötleteket mondani, ez esetben kisegíteni, akkor nagyon megköszönném. Nem akarok új alaplapot venni, mert akkor inkább eladom ami működik alaplapot meg hibásnak. de igazából az alaplap nem teljesen biztos. Attól még lehet hogy valami nem fér össze. De ez egy Aldi gép. Vagyis az Aldi -ban lehetett kapni még 2006 -ban. vagy 5 évig nem volt használva, magától romlott el.


Márka Medion.


Köszönöm még egyszer!!


Üdv!



2012. máj. 3. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
A tünetei mindenképpen halott kondikra utalnak, főleg, hogy állás közben ment tönkre. Nézd át újra, minden kondi teljesen sík-e (pici púp is púp), van-e rajtuk folyásnyom stb.
2012. máj. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Felpörög, leáll majd utána müködik vagy ezt végtelen ciklusba produkálja?

Gombelem cserét még ejts meg, ha ez sem akkor alaplap lesz. A cseretáp biztosan egy stabil táp?

2012. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1# Válaszoló!


Köszönöm szépen a gyors választ, ezt 2 számítógépes is átvizsgálta, de a javaslatára (az önére) még egyszer átnéztem egy erős led lámpával.


Mindegyik kondi, ép! És szép állapotú, se oldalban, de tetőben nincs púposodás.


De lehetnek olyan különös esetek, mint nekem még régebben egy elég drága 550W -os fsp táppal, hogy a kondi alul fakadt ki? Vagy ezek már a fokozottam biztonságú kondik?


Nem látok folyásnyomot sem, de ez betehető annak is hogy mikor portalanítottam, eléggé jól csináltam :)


Üdv!

2012. máj. 3. 17:38
 4/10 A kérdező kommentje:

2# Válaszoló!


Köszönöm válaszát!


Igen a gombelem az már akkor cserélve lett mikor először elővettem a hónap folyamán.

Azóta 3, van benne, mert kellett máshova...

Nem végtelen ciklusban csinálja, hanem egyszerűen bekapcsolom felpörög, majd leáll, általában 5-7 mp között elindul újra, véglegesen, majd az én beavatkozásom után áll le :)


Igen, én az FSP márka híve vagyok, és egy FSP SAGA+ 450W -táppal teszteltem, ami stabilan hajtja a másik gépet. De ennek a tápja egy FSP 350W -os táp, a 4 magos konfigurációmat még az is szépen meghajtja, különösebb melegedés nélkül.


Ezt a gépet kedves rokonoknak szánnám, falura. De egy hónapig még itt lenne nálam takaréknak. :)


Üdv!

2012. máj. 3. 17:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Pár tipp ami közelebb vihet:


Menj a biosba és változtass meg valami értéket majd mentsd el, valami lényegtelen dolgot bootsorrend vagy memóriagyorsteszt például.


Húzz le minden olyan eszközt ami nem kötelező, tehát csak egy ram és a cpu, vga maradjon, akkor is csinálja?


Speaker be van kötve? Vedd ki az összes memóriát, sipol a gép?

2012. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Üdv! red4me!


Bocsánat, de ki felejtettem a szövegből hogy sehova nem jut el. Még a biosig sem.


Csak fekete kép, még a monitor sem reagál.


Nekem van elfekvőben, pár videó kártyám, ezt mindet belepróbáltam, de a sajátja is működik, más gépben.


Ha lehúzom a ramot, sípol, normálisan.

2012. máj. 3. 17:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor körbejártad a témát és alaplap lesz, vegyél alá egy használt müködő lapot, 3k körül kapsz ha jól tippelem a gépet.
2012. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Üdv! red4me!


Lehet hogy jobban megúsznám ha újat vennék, mert a kondenzátorok belekerülnének legalább 1500Ft -ba. És lehet hogy azok sem oldanák meg a problémát.


Különben Medion MD8080 Ver 1.0B alaplapról van szó.

2012. máj. 3. 18:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Veszel egy másik használt lapot ami illik a már meglévő müködő hardverek alá.

Hogy jön ide a kondenzátor?

2012. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Üdv! red4me!


Sajnálom nem kondenzátort akartam írni, csak közben más is kering a fejemben :)


De ha jobban megnézem talán akár még 3000Ft -ot sem kell költenem egy másik alaplapra :) Hamar leestek ezeknek az árai, ahogy bejött a 2mag, utána 4 mag utána 6 és még kitudja meddig folytatódik az amd 12 magos procija után :)


Köszönöm segítségét, ment minden esetben a zöld kesztyű :)


Üdv!

2012. máj. 3. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!