Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg veszélyes porszívóval...

Tényleg veszélyes porszívóval kitakarítani a számítógépet?

Figyelt kérdés

Itt olvastam hogy veszélyes lehet, de én mindig azzal takarítom.

[link]


2012. máj. 5. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy céget reklámoz ahol 1000ft ért kitakarítják a géped...Nem veszélyes a porszívós tisztítás,ha van rá megfelelő fej.De lehet kapni sűrített levegős palackot is direkt erre a célra.Felesleges szervizbe vinni,ahogy leírják.
2012. máj. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha. Én is gondoltam hogy hülyeséget írnak csak gondoltam megkérdezem. Köszi!
2012. máj. 5. 08:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, veszélyes lehet. A porszívó műanyag csövében a motor szívó hatására áramló levegő egy része súrlódik a műanyag cső falához és ezzel statikusan feltöltheti azt. Ezt azt jelenti, hogy a műanyag csövön akár több ezer voltot is mérhetünk. Ez az ember számára teljesen veszélytelen hétköznapi fizikai jelenség (pl. lufi a megdörzsölése után vonzza az ember haját), de a számítógépekben számos olyan alkatrész van, amik károsodhatnak e töltéstől, ha a cső túl közel kerül hozzá és a töltés kisül (egyenpotenciálra kerülnek). Vannak olyan alkatrészek, amik már 100V voltos kisülés felett tönkremehetnek (FET-ek, IC-k) Az elektronikai iparban ezt a jelenséget ESD-nek (Electrostatic Discharge), azaz elektrosztatikus kisülésnek nevezzük. Az elektronikai gyárak rengeteg pénzt költenek arra, hogy a gyártócsarnok területén ne halmozódhasson fel ilyen mértékű töltés, így elkerülhető az eszközök meghibásodása. Van, hogy eleinte csak látens hiba keletkezik, azaz a hiba csak a későbbiekben okoz majd gondot. A műszálas rongy ugyanezt okozza. A dörzsölés által ugyanúgy feltöltődik. Sokan például nem is gondolnak arra, hogy amikor leveszik a gép oldalát és csak simán belenyúlnak, hogy például kivegyék a videókártyát, hogy már akkor veszélyeztetik a drága pénzért megvett eszközüket.


Ezen az oldalon jó kis összefoglalót találsz, olvasd el mind a három oldalt:

[link]


Üdv: egy elektronikai gyárban dolgozó gyártásmérnök

2012. máj. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze,de ennyi erővel ne is nyúlj hozzá a kezeddel,mert a kezed is feltöltődhet.
2012. máj. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg a ventilátorok amik pörögnek benne annak is a műanyag lapátjai feltöltődhetnek :D
2012. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Énnekem van egy facca Ecsetem,és úgy szoktam hogy atomjaira szedem , ami olyan azt

ecsettel,(alaplap,vga)

száraz rongyal(odd),

szájjal fújom (CPU hütö)

Ezt akkor szoktam mikor szétszedem valamiért és látom hogy kezd porosodni

Hallatom olyanról aki porszívóval csinálja ,szerintem sem a legjobb 5let illetve nem elég alapos 1-2 helyen

A kompresszor viszont nagyon jó megoldás ,csak majd mézd meg mert az erősebbek közelről akár kárt is tehetnek bent

2012. máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gepzene ***** válasza:
A porszívó semmit nem ver tele porral, ezért jobb a fújásnál. Egy szétszedett toll ragasztószalaggal megy a szűk fejre, és szépen tisztul alatta minden. Egy kompresszoros szisszentés persze istenkirály a leszerelt bordán, kinn az udvaron.:)
2012. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
64%-os. Igen, a ventilátor is töltődhetne, de attól, hogy Te nem tudsz róla, attól még van olyan műanyag,ami nem töltődik sztatikusan (konduktív és disszipatív műanyag). De ha nem is ilyen anyagból készül, akkor sincs gond, mert a Paschen-törvény (levegő átütési szilárdságát meghatározó törvény) által meg tudják határozni, hogy milyen messze legyen a ventilátor az érzékeny alkatrészektől, hogy ne okozzon gondot. Abban is igazad van, hogy az emberi kéz esetében is történhet az áramkör számára veszélyes kisülés, ezért kellene egy olcsón beszerezhető csuklópánttal egyenpotenciálra hoznod magad a gépházzal, mielőtt belenyúlsz szerelni. Sajnos erre sokszor még maguk a szervizesek sem gondolnak, nemhogy az otthoni felhasználók, pedig minden egyes alkatrész csomagolásán ott a figyelmeztetés. A levegővel való kifújatás szintén okozhat elektrosztatikus kisülést, így az sem a legjobb megoldás (ha csak nem ionizált levegővel történik).
2012. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!