Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy 64 bites CPU-n,32...

Ha egy 64 bites CPU-n,32 bites oprendzser fut, mennyivel fog felgyorsulni, ha lecserélem 64 bites oprendszerre?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 02:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Néhány esettől eltekintve, amikor a 64-bites címzés előnyt jelent egy-egy feladatnál, nem sokat nyersz teljesítményben, főleg ha a mindennapi használatot nézzük.

A 64-bites rendszerre akkor van inkább szükség, ha a rendszerben található összes memória meghaladja a 4GB-ot. (beletartotik a RAM, a videókártya és a többi alkatrész memóriája)

Ez azért van, mert maximum 4GB ramot képes megcímezni egy 32-bites rendszer, ráadásul ott is maximum 2GB ramot használhat egy-egy program. Ilyen korlát nincs 64-biten.

2012. máj. 23. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 zsomkovacs ***** válasza:
Emlékeim szerint a 64 bites Windows kicsit lassabb és memóriaigényesebb, mint a 32 bites, de ha több, mint 4 GB memóriád van, cseréld le. (Kiv. a Windows XP. Abból ne használd a 64 bites verziót.)
2012. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én kb amióta megjelent a 64bites operációs rendszerek mindig azokat használtam, sokan mondják hogy pár dolog nem ment játék vagy valami... Érdekes nekem ugyan az ment.

Most 16GB ramnál vagyok de csak 15.xxGB-t ismer fel félgiga elveszik valahol, jöhetne már a 128bites rendszer :)

2012. máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

wow, 16 gb memória? az komoly...


bár 4éves a gépem még mindig elég jó, bár csak 2 giga van, a procimra büszke vagyok, 4 magos Intel Core Quad Q9300 (6M Cache, 2.50 GHz, 1333 MHz FSB), amúgy a memóriám is 1333 mhz-re képes, 64 biten van ennek vmi előnye?

2012. máj. 23. 16:09
 5/5 zsomkovacs ***** válasza:
2 GB RAM-ra, ha nem bővíted a közeljövőben, szerintem jobb a 32 bites.
2012. máj. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!