Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lassul be ennyire a...

Mitől lassul be ennyire a gépem? [többi lent]

Figyelt kérdés

Tudom sok ilyen azért olvassátok el :)

Mostanában iszonyatosan belassul a gépem, pedig takarítok rajta rendesen: CCleaner, JetClean, és persze töredezettségmentesítés is megy 2-3 hetente. Amikor bekapcsolom a gépem még rendesen, szép gyorsan megy de nagyjából 5-10 perccel a bekapcsolás után olyan lassú lesz, hogy 2-3 percet is várok, hogy megnyisson egy mappát és ezek után még le is fagy. És amikor normálisan megy de 4-5 percig nem nyomkodom akkor is belassul és minden lefagy. De ugyanez a helyzet amikor lezárolom a gépet meg amikor alvóba rakom. Tegnap lemértem, 10 percig volt alvóban és 7 perc volt amíg egyáltalán felállt de akkor is amikor végre betöltött akkor bármire kattinthatsz, úgyis lefagy.

Vírus nincs a gépen (Kaspersky Internet Security 2012-vel ellenőrizve)

Nagyon elegem van már belőle... Szerintetek mi a baja??


Gépem:

Intel Pentium Dualcore E6500 2.93GHz--->3.6GHz-re OC-olva (természetesen rendes hűtés van rajta szóval nem a hőmérséklet miatt lassul be, 100%-on se megy 45c fölé)

Alaplap: Gigabyte P41-ES3G

RAM: 2GB 800MHz

Vid.kártya: Nvidia Geforce 9800GTX+

Oprendszer: Windows 7 Ultimate 64bit (tudom nem igazán passzol ehhez a konfighoz de az elejétől az volt a gépemen és akkor még gyors volt vele)


2012. jún. 5. 22:27
1 2
 1/20 zsomkovacs ***** válasza:
A többi alkatrész se melegszik túl? Malware sincs a gépen? (Kaspersky nem biztos, hogy észreveszi őket.) Futtass Ad-aware-t és Spybot Search&Destroy-t. Futtass egy memóriatesztet, hátha az a baj. Driverprobléma lehet még esetleg...
2012. jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Semelyik alkatrész se melegszik túl mindig szoktam nézni CPUID HW Monitor-al és a driverek is mindig a legfrissebbek. A malware-t letesztelem.
2012. jún. 5. 22:37
 3/20 anonim ***** válasza:

Van elég hely a merevlemezeden?Semmilyen komolyabb változtatás nem történt a gépeden?


Lehet hogy valamelyik hardvert ki kéne cserélned.Az is lehet hogy a vírusírtód mégsem vett észre egy vírust(Bár a Kaspersky az egyik legjobb vírusírtó program,tehát nem hinném hogy ez lehetséges lenne)


Próbáld meg újratelepíteni a géped hátha az használna.Túl sok felesleges alkalmazás is okozhatja ezt a lassulást.Sajnos így látatlanba nehéz kideríteni hogy mi az oka

2012. jún. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Elkezdtem pár programot uninstall-álni de volt amelyikhez kiírta, hogy magasabb jogokkal kell rendelkeznem amit nem értek, mert én vagy a rendszergazda de már nem is lehetne, mert csak egy felhasználói fiók van?!
2012. jún. 5. 22:48
 5/20 A kérdező kommentje:
*de más nem is lehetne
2012. jún. 5. 22:48
 6/20 anonim ***** válasza:
Hdd sentinel?
2012. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Biztos hogy egy rendszergazda fiók van?Nekem kettő van de bejelentkezéskor csak az egyiket jelzi ki.Az a gáz hogy a másik rendszergazdát még a felhasználói fiókokban sem jelöli.Nézd meg az összes felhasználót a Vezérlőpult > Felügyeleti eszközök > Számítógépkezelés > Helyi Felhasználók > Felhasználók-ban


Ha meg csak egy rendszergazda van akkor valami nagyon bűzlik,nem tudom miért írja ki hogy magasabb jogosultság szükséges amikor te vagy a rendszergazda

2012. jún. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Tápegységed pontosan? Márka???, tipus, név, Wat


amugy JetCleanert nem ismerem és az jelent valamit mert elég sokat látam már

szóval nem lehet hogu egy ál tisztitó program ami virus igazából?

persze lehet csak nem ismerem és enyi

2012. jún. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Táp:

Chieftec GPS-450AA-101A

És egyébként a JetClean nem vírus, hasonló mint az Advanced System Care de egyébként itt egy cikk róla:

[link]

2012. jún. 5. 23:37
 10/20 A kérdező kommentje:
Ja és aszerint a HD sensitel szerint a merevlemezen kondíciója és teljesítménye is 100%
2012. jún. 5. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!