Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU vs GPU? Lejebb pontos leírás

CPU vs GPU? Lejebb pontos leírás

Figyelt kérdés
Egy 3D tervező program,pl Maya,3dsmax,Houdini inkább Videokártyát esznek vagy processzort?

2012. jún. 6. 20:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
44%
Videókártyát, de azért proci is kell nekik!
2012. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Inkább processzort, de ma már sok gpu is be segít a számításokba, de ez program és gpu függő.
2012. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
VGA-val is lehet renderelni ezekben a programokban tehát jó vga előny. persze nem árt egy jobb processzor sem
2012. jún. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Én egy AMD FX 8-Core FX-8150 gondoltam, meg egy

ASUS Radeon EAH6870 DC/2DI2S/1GD5 1GB GDDR5 mellé. Ez azért Render időt is felgyorsítana nem ? Meg mellé 16 giga ramot szeretnék, mert igazából az előző gépemet építenem át, és így nem fájna olyan rengetegbe. Mit gondoltak ezzel azért ellenének az előbb említett programok is nem ? Úgy érve tökéletes minőségben futna minden, szimuláció, részecske,smoke stbstb, és persze a Render is.

2012. jún. 7. 00:58
 5/27 anonim ***** válasza:

1.) Ez a kártyám van és 3D renderre tuti gyenge lesz :D

2.) nVidia Quadro series, 4 GPU-s kártya van ilyesmire :)


De ha játszani is akarsz a gépen akkor pedig valamilyen nVidia CUDA kártyát, fáj a szívem mint Radeonos, de mint informatikus ezt ajánlom :)

2012. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
AMD plusz Nvidia jól meg fér ? csak mert olvasgattam olyat hogy nvidia mellé inkább Intel-t ajánlanak vagy ez teljesen lényegtelen ?
2012. jún. 7. 09:15
 7/27 anonim ***** válasza:

A párosítás abból a szempontból lényegtelen, hogy "jól megfér e".

Processzorból én az FX-8120-at javasolnám(foglalat adott), plusz vennék valami normális procihűtőt hozzá, alapfeszen 4GHz környékén nyugodtan használható.

VGA-ból ha belefér az árba a GTX560 Ti-t ajánlom a CUDA magok miatt, ami hasznos lehet a videószerkesztéshez.

2012. jún. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
GTX560 Ti.ból mindegyik CUDA maggal van szerelve? bocsi buta kérdést, csak így Hardware-es dolgokhoz elég buta vagyok. Árba egyébként belefér. ? Meg ahogy néztem AMD FX-8120 azért egy 10k-val olcsóbb mint amit én néztem. Egyenlőre ezt tűnik eddig a legjobb párosításnak.
2012. jún. 7. 10:50
 9/27 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
akkor még egy kérdés vagy is kettő. 6 mag is elég lenne, arra amire használnám a gépet? A másik meg ha alaplapot nézek, és a Socket megegyezik, de az fX sorozat nincs feltüntetve, akkor elvileg támogatja nem ?
2012. jún. 7. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!