Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kürt kft-n kivül tudtok egy...

Kürt kft-n kivül tudtok egy olcsó és megbízható adatmentő céget?

Figyelt kérdés
Egy WD 1 terrás külső winyó túláram miatt zárlatos lett, a Kürtéknél néztem hogy 150 alatt hozzá se nyúlnak :S Viszont az iszonyatosan drága. Van pár cég aki hírdeti magát hogy adatmentést csinál 40 körül de nekem mindenképp megbízható cég kéne. Meg hát ugye tiszta térbe kéne dolgozni ha az elektronikán túl is jutott a túláramból..

2012. jún. 18. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az. Legyen megbízható, dolgozzanak laborkörülmények között, de 40.000-ért. Szerinted így ki vállalja. A csíramentes környezet sem két fillér. Vagy normális cég vagy olcsó... a kettő együtt szerintem nem létezik. Ha meg esetleg csak elektronikát kell cserélni azt megoldja egy ügyesebb műszerész is...
2012. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem úgy is jó ha nem tiszta térbe csinálja mer végülis csak 1szer kell lementeni róla az adatokat utána már tök mind1 h elkoszolódik mert amúgy se nagyon lenne használható a továbbiakban a winyó. A lényeg hogy az adatok meglegyenek mentve!
2012. jún. 18. 18:30
 3/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbálj meg venni egy pontosan ugyanolyan tipusú HDD-t. (Vatera, stb)


Aztán az elektronikát cseréld ki rajta (elvileg nem olyan nehéz, 3-4 csavar fogja + a HDD belsejébe menő csatlakozók)


Aztán próbáld ki. (Ha a tuláram miatt csak a külső elektronika ment el akkor, nagy esélyed van arra, hogy menni fog és le tudod menteni rólla az adatokat).


Ha nem megy, akkor még mindig elviheted egy adatmentő céghez.


Sok sikert.

Üdv.

2012. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a tiszta tér nem arra kell, hogy az eredeti vinyó ne koszolódjon be. annak eleve búcsút inthetsz. a tiszta tér arra kell, hogy le lehessen egyáltalán olvasni. a tányérok és az olvasófej között nagyon kicsi távolság van (wikin megtalálod a felépítésére vonatkozó adatokat), és a legapróbb porszem is komoly vagy akár javíthatatlan károkat is képes okozni az adatkorongokon.

egyébként valóban, ha csak elektronikacsere kell, azt egy hozzáértő ember ki tudja cserélni

2012. jún. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az elektronika csere folyamatban van, elvittem egy szervizes csávóhoz aki meg tudja csinálni csak most a donor winyóval vagyunk gondba mert nem egyszerű találni. :S
2012. jún. 19. 13:17
 6/7 anonim válasza:
Sikerült?
2014. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaaa amúgy sikerült még akkor, teljes mértékbe, 3 és fél hét volt mire lementette az adatot egy folyamatosan dolgozó szerver gép mert lassú volt az olvasás egy jó nagy karc miatt de meglett minden aztán egy új winyóra fel lett másolva szóval műküdik a dolog. És csak egy 10es volt az egész plusz az új winyó ára
2017. okt. 21. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!