Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sapphire 5550 OverClocking -...

Sapphire 5550 OverClocking - mi a határ?

Figyelt kérdés

Jelenlegi VGA-m egy Sapphire 5550:

-512MB GDDR5 RAM,

-550 Mhz GPU órajel

-1000 Mhz RAM órajel (4000 Mhz effektív)


AMD OverDrive-ban fel tudom pörgetni a következő értékekig:

GPU: 750

RAM: 1050


Ezzel jelentős teljesítmény növekedést érek el. A kártya max 60 °C-ra melegszik, de a ventilátor sebessége még mindig 40% alatt van. Innentől jönnek a kérdések:


-tudtok valami olyan programot, ahol nem ez a max. érték, hanem tovább tolhatom ?

-ebben az esetben szükség lesz a ventilátorra is, meddíg húzhatom fel maximum ? Szerintem nem túl jó neki ha órákon keresztül 100%-on pörgetem...

-egy kérdés tapasztaltakhoz: mi a határ ? Ezeknél az alap értékeknél maximum meddíg húzhatom a kártyát ?

-Mit tegyek, ha lefagy, pl. a túl magas RAM órajel miatt ? Található a kártyán valami "reset gomb" ? Vagy ezt hogyan oldjam meg ?


kb. ennyi, remélem kapok pár értelmes választ :)

Nem kell sajnálni, hamarosan váltok erősebb kártyára, és akkor a mostani már csak a "tartalék" szerepet töltené be...



2012. júl. 10. 09:03
 1/4 flr. ***** válasza:
az 5550en elég jó hűtő van szóval elég sokáig húzhatod.
2012. júl. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddíg én is tudom, de mivel ? Az OverDrive már maxon van...
2012. júl. 10. 09:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Nemtudom támogatja e Afterburner (nvidia s tuningoló)

viszont AMD nek is van még tuning drivere tudtommal

neked kell keresgélni

leginkább talán prohardver es forumon kéne rákérdezned (vagy használod google t értelmes gyereknek tünsz:p)

szóval nem féltelek hogy gond adódhat

de ha mégis akkor tudnod kell hogy ezt a szoftver végzi vagyis ha kifagy na a tunigszoftver tuningal indul újrainditás után is?

mivel afterburner nem tuningol csak ha bekapcsolod tuningot

2012. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Amit most használok, az az AMD OverDrive. Ez az AMD tuningszoftvere, és a Catalystba van beépítve, épp ezért teljesen össze van hangolva minden kártyával, ami nem is baj, de ő mondja meg hogy mennyi a húzás felső határa, az fölé nem enged... Kipróbáltam max tuning + 100% ventillátor sebesség, 51C fölé még terhelés alatt sem emelkedik. Bírna ez még húzást bőven, de mivel ?
2012. júl. 10. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!