Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitor meghibásodás, mi...

Monitor meghibásodás, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Másfél éve kaptam egy Samsung P2270Hd monitor. Eddig semmi probléma nem volt vele de múlt héten ahogy ezek a viharok voltak, egyszer csak gondolt egyet és amikor bekapcsoltam a gépet egyszerűen annyit írt ki hogy nincs jel. Kihúztam a gépből majd visszadugtam és ez pár napra megoldotta a problémát. Utána megint vihar volt és akármit csináltam neki csak annyit írt ki hogy nincs jel, de eközben a tv része probléma nélkül működött. Vettem új kábelt a monitorhoz és ez jó volt egy hétig. Ma este vihar volt és reggel megint a ,,nincs jel'' képernyő fogadott, de sikerült megoldani. Lehetséges, hogy a vihar okozta áramszünetektől megy szét a kábel?

2012. júl. 12. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen épületben élsz, de lehet hogy a vihar (már ha ilyen jó kis elektromos vihar), akkor tönkretehetett benne egy kondenzátort vagy egy egy kis ellenállást, diódát akármit, ami vagy nem okoz komoly problémát, vagy érintkezési problémát okoz a gépen belül. Talán egy szakember tudna rajtad segíteni.
2012. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) fel akartam hívni szakembert csak most értem haza és nem akarom már ilyenkor zargatni.
2012. júl. 12. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen viharoknál lehetőleg áramtalaníts, ha hallod hogy dörög, kapcsold ki mielőbb.
2012. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi van akkor, ha nem is monitorral van baj?
2012. júl. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem hinném hogy a géppel van gond mert próbáltam más monitorokkal és azokkal nem volt gond. Testvérem monitárjának a kábelével is kipróbáltam a monitoromat és tökéletesen működött.
2012. júl. 12. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!