Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás HDD javítása?

Pozanos kérdése:

Hibás HDD javítása?

Figyelt kérdés
Van egy külső HDD-m, ami meghibásodott. A probléma az, hogy amikor rádugom a gépre, azt írja ki, hogy használat előtt, formázni kell. Eddig működött, és semmi baja nem volt. Formatálni nem szeretném, mert sok személyes adat van rajta pl.:képek. Van olyan program, amivel visszahozhatóak az adatok?

2012. júl. 26. 12:49
 1/7 CactusClone ***** válasza:
100%

Valószínű, megsérült a HDD "tartalomjegyzéke", hogy mit hol talál a lemezeken.

Tedd bele egy PC-be, és hagyd, hogy a gép elvégezze helyetted a helyreállítást.

A külső házaknál néha előfordul, hogy nem kezeli rendesen a HDD-t, és egy idő után az egész megbolondul.

Ha garos, érdemes a helyreállítás után visszavinni, ha nem az, akkor egy HDD ház csere megoldhatja a problémát - amennyiben a fenti hiba a bajod forrása.

2012. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Külső házban van, de azt nem szereném megbolygatni, mert akkor nem biztos, hogy gariban visszaveszik. Asztali gépem meg már nincs, csak laptop
2012. júl. 26. 13:52
 3/7 CactusClone ***** válasza:
100%

Akkor vidd vissza a vásárlás helyére, és kérd meg őket, hogy egy PC-be tegyék bele.

Találkoztam már pár ilyen HDD-vel, és arra az időre megoldott a kérdést, míg lementettük az adatokat, aztán visszavittük gariban a terméket, hogy bizonytalanul működik.

2012. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Neten rendeltem a extrém digtáltól, akkor melyik boltjukba vigyem vissza?
2012. júl. 26. 16:03
 5/7 CactusClone ***** válasza:
Szerintem bármelyikbe viheted.
2012. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem az edigitálnál vettem, hanem a photohall-nál, és az megszünt jogutód nélkül. A HDD márkája Toshiba. Akkor hova vigyem?
2012. júl. 26. 22:50
 7/7 CactusClone ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg a Technotrade-et. Ők a Toshiba Magyarország. Tudtommal nem foglalkoznak ilyennel, de talán meg tudják mondani, kihez érdemes fordulni.
2012. júl. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!