Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ideje elkezdett kikapcsolg...

Egy ideje elkezdett kikapcsolgatni magától a gépem. Mitől lehet ez? Mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, h a ventillátorral lehet vm baj, mert ilyenkor általában nagyon felmelegszik a gépház. Szétszedtem, kitakarítgattam, de ugyanúgy kikapcsolgat.
2012. júl. 26. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen tápegységed van?
2012. júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nemtudom, nemigazán értek a gépekhez:D
2012. júl. 26. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Szedd le a gépházat, ha nincs rá gari, és nézd meg azt a dobozt ami a számítógép hátuljában van, hogy mi van rá írva.
2012. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 CactusClone ***** válasza:

Sok minden lehet a probléma.

Egyrészt az általad is említett portenger, ami megnehezíti a megfelelő hűtést, s ha túlmelegszik, a gép kikapcsol.

Aztán lehet még egy döglődő tápegység. Ebben is sok por tud összegyűlni, ami megakadályozza a normális hűtést. Lehet, hogy valami kínja lesz a tápegységnek, s ha túlmelegszik, valamelyik forrasztás elenged, és már meg is szakadt az áramellátás.

Ugyanez lehet bármelyik alkatrésszel a gépedben. Használat közben elér egy hőfokot, ami egyébként nem lenne problémás, de ha van ott egy rossz IC, dióda stb, ami a melegtől nem érintkezik, akkor okozhatja a gép leállását.

De lehet program hiba is. Kerülhet a gépre olyan program, ami káros lenne a gépre nézve, ezért a Windows "kikapcsolja" magát - bár ilyenkor ki szokta írni, hogy a gép védelme érdekében a Windows leáll. Esetleg lehet vírus is, ami ezt idézi elő.

A legcélravezetőbb ilyenkor totózni, hogy ha valami cserére kerül a gépben, akkor folytatódik-e tovább a kikapcsolás.

2012. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!