Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudjam, hogy milyen...

Honnan tudjam, hogy milyen memóriát kell vennem a laptopomba, ha a jelenlegi ilyen (olvass tovább meglátod)?

Figyelt kérdés

Szóval nem kell hülyének nézni.Nyílvánvaló, hogy ddr3 as, tehát ugyan olyan kell vennem, viszont elvileg nem mindegy , hogy hány lába van meg ilyesmi. Szóval ami benne van az ebből 6gb: [link] (egy ilyen 2 gigás, + egy 4 gigás)


A rossz az, hogy tudomásom szerint1600mhz-snak kellene lennie, de a leírás szerint még csak ki sem derül , hogy hanyas, ugyanis a nevéből én nem tudom megállapítani. De még rá is mondom, hogy mindegy. A lényeg, hogy a kérdésem az, hogy ha ilyen memória van jelenleg a gépembe, akkor milyen paraméterek tudása szükséges ahoz, hogy megefelelőt tudjak bele venni? (mire kell figyelnem vásárlásnál?)



2012. szept. 7. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos. Először is lehet, hogy a te géped már bővítve van, mert gyárilag nem szoktak két különböző RAM-ot tenni a gépbe, így kérdés, hogy van-e még slot a laptopba, mert abba nem szoktak 3-4-et tenni, mert eleve kevés bent a hely. Ha meg már bővítve lett, meg kéne nézni, hogy mennyit kezel összesen, mert lehet hogy az a maximum ami bent van.


Szerintem csak az a lényeg, hogy DDR3-as laptopRAM-ot vegyél. Asztali gépeknél van támogatott RAM-ok listája, nem tudom, hogy ez laptopnál is így van-e, mert akkor azt kell szem előtt tartani...

2012. szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A laptopban 4 slot van, tehát még 2 üres. A processzor pedig 16gb max 1333mhz-s memóriát tud lekezelni.
2012. szept. 8. 08:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában az alaplap határozza meg, hogy mennyi RAM-ot tehetsz a gépbe és nem a proci...
2012. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Laptopod típusa?
2012. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Természetesen ez így tök helytelen, hogy az alaplap határozza meg. Mi van akkor, ha az alaplapom bírja 32gb is meg 2000mhz ig, de a procim (mégha i7 es is) csak 16gb ig működik stabilan 1333mhz ig? A bizonyíték ittvan: [link]


A laptopom egyébként : asus n53sn-sz013d és az alaplapot nem néztem mit támogat , ugyanis nem találom a könyvét, de a proci tuti hogy annyit bir ait hivatalos oldalon feltüntettek!

2012. szept. 9. 10:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nem tök helytelen. És akkor mi van ha az i7-es procit egy olyan alaplapba teszed, ami csak 8GB RAM-ot kezel??

Maradjunk annyiban hogy mindkét hardvert figyelembe kell venni....

2012. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!