Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma és hogyan...

Mi lehet a probléma és hogyan javítható?

Figyelt kérdés

Próbáltam ábrázolni a képen kis piros négyzetekkel, hogy milyen szokott lenni néha a képernyő:

[link]


Fogalmam sincs mi ez, ezért leírom hogy mik szoktak megjelenni nálam, hátha valaki tudja mi lehet a gond és hogyan lehet orvosolni a hibát.

Általában olyat szoktam látni a monitoromon (egy 5-6 óra gépezés során) hogy megjelennek néhol (nem az egész képernyőn, ezek a kis négyzetek, melyek különböző színűek (egy négyzet több színből tevődik össze)). Ha mondjuk ez az asztalon jelenik meg, akkor kijelölés során eltűnnek.

Most viszont kicsit megijedtem, mivel az egész képernyőn megjelentek ezek a négyzetek (ahogy a képen is ábrázoltam) és 2-3 másodpercre befagyott minden. Majd eltűntek megint.

Remélem valaki megérti ezt. Köszönöm a segítséget!


Megjegyzés:

Windows 7 64bit-em van

Sapphire HD7850 videokátya

Asus M5A97 alaplap

FX-9150 3,6GHz processzor

8GB DDR3 1600MHz ram



2012. okt. 13. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elfárad a szemet 5-6 óra gépezéstől :D
2012. okt. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Általában olyat szoktam látni a monitoromon (egy 5-6 óra gépezés során)

ezt kiegészítem ezzel, hogy:

Általában olyat szoktam látni a monitoromon (egy 5-6 óra gépezés során) "2-3 szor."

2012. okt. 13. 21:50
 3/5 A kérdező kommentje:

Vazeratti:

lehet az 5-6 kicsit túlzás volt, de sajnos nem ez a probléma. A szemem tökéletes még eddig :D

2012. okt. 13. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:
A megoldás új monitor. Nem azért mert a mostani rossz, hanem mert egy ilyen gép mellé nem ártana egy nagyobb felbontású monitor, főleg ilyen GPU mellet :D
2012. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az tény, hogy ez a Samsung monitor már vagy egy jó 6-7 éves, de eddig még ilyen probléma nem volt. Nemrég vettem egy új gépet és ezalatt jelentkezett ez a probléma. Valóban a monitor lenne a hibás? Mert ha csak ennyit csinál, hogy néha-néha megjelennek ezek a négyzetek itt-ott (mondjuk a tegnapi 2-3mp-s lefagyást nem szeretném újonnan átélni) és nem tesz semmi kárt a gépbe (alaplap, proci, vidikari, memória stb.), akkor nem veszek új monitort. Nekem pont megfelel ez.
2012. okt. 14. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!