Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ajánlanátok egy korszerű,...

Ajánlanátok egy korszerű, modern és megbízható komplett PC építéshez összetevőket, hardver egységeket?

Figyelt kérdés

Egy olyan asztali gépet szeretnék összeállítani, ami a standard irodai alkalmazások futtatásához is ideális, arra is alkalmas, hogy komolyabb kép és videószerkesztési munkákat lehessen vele végezni, valamint, hogy a gyerekeim komolyabb (DVD-s és online) játékokkal is élvezhető minőségben tudjanak rajta játszani.

Örülnék, ha minden összetevőre (alaplap, memória, videó és hang kártyák, tápegység, hűtés, perifériák, stb) tennétek javaslatot.

Nem baj ha nem túl drága a konstrukció. :)

Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. nov. 17. 09:59
1 2
 1/12 Rasta Joint ***** válasza:
Mennyi pénzből maximum?
2012. nov. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egér, billentyűzet, monitor is kell??
2012. nov. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Motoregér00 válasza:
ASUS P8B75-M LX alapnak ez tökéletes szerintem
2012. nov. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

De jók ezek a kérdések

hoszú felesleges magyarázat amiböl csak azt tudni meg hogy hatalmas igényei vanak kérdezönek

de mindég az van hogy "ne túl drágát" vagyis olcsón szeretné kihozni a csúcskonfigot

érdekes elgondolás:)

de semmi konkrétum, hardver kivánság

netán hogy kell e monitor is

mekora az öszeg

ssd kel e?

milyen játékok lenének? mint bf3 pl.?

Full HD Ultra ról lene szó?

milyen munkák? konvertálás is? vagyis prociigényes munkák is?

kel e billentyüzet és egér

netán hagfal/füles

.

tuningolni fogtok e

mivel ha nem lényegében akor a hütésredszerel mért foglalkozol (foglalkozunk)

mivel elég egy minöségi szelös ház

gyári proci hütö meg elég

2012. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Legolcsóban egy neked viszonylag megfelelö "komplet komplet" (vagyis monitor és perifériák) gép és minden egyéb pluszköltséggel

ugy kb. 160ezer szerintem ennyi kiadásod lesz rá legalább újonan

persze vehetsz olcsóbbat is

ugy 100ezerbe jön ki kb. 60-70 gép 25-30 monitor

de ez iszonyú belépö szintü

szóval inkább használtan akor hardverapro rol

.

és itt még windows ra ki se tértem

az plusz 25ezer kb. ha eredeti muszáj (munkád miat)

185 így az egyik öszeg

125 a másik szép nagy öszegek és még nagyon átlagos a drágább is

.

szóval 200-250-300ezret is rá kéne szánod hogy lazában válogathats a hardverek közt hogy ha minden minden kell kompleten föleg ha windows is

.

ez minden csak nem "nem túl drága" vagyis nem olcsó :)

2012. nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszok.

Elnézést, ha félreérthető voltam!

Nekem a "számítógép" csak magát a gépet jelenti. Azaz csak azt, ami egy házban van, amitől számítógép a számítógép.

A többi (egér, klaviatúra, monitor, nyomtató) csak a szükséges kiegészítők.

De hogy konkrét legyek, ezekre most nem lenne szükségem, mert ezek már meglévők.

Csak magát a "gépet" szeretném lecserélni egy modern, korszerű és a feladatokhoz (igényekhez) megfelelő tudású és gyorsaságú rendszerre.


Operációs rendszer, azaz Windows nem kell, mert van jogtiszta XP és Vista is.

Mint a kérdésből is kiderült nagyon amatőr (vagy még az se) vagyok a témában, de szerintem a meglévő operációs rendszerek valamelyike (nekem az XP jobban bejön) bőven megfelelő lehet az új konfigurációban is.


Nem írta, de természetesen szüksége, hogy internet kapcsolatra is alkalmas legyen, hogy lehessen hozzá (pl. USB-n keresztül) külső eszközöket is csatlakoztatni), nem ártana, ha lenne HDMI kimenete.


És igen! Nem baj, ha nem túl drága.

Keretet azért nem tudok (akarok) mondani, mert ez csalóka lehet. Az előző (régi, ~5 éves) gépünk megvásárlása előtt ugyanazt a keretösszeget neveztem meg két, számítógépes szakkereskedésnél is, akik igény szerinti összeállítással is foglalkoztak.

Kaptam is két, azonos végösszegű ajánlatot, de a belső tartalom ég és föld volt.


Nyilván jó áron szeretnék vásárolni, de tisztában vagyok vele, hogy nem 30-40eFt-os tételről van szó.

A kérdést abban bízva tettem fel, hogy Ti aki válaszoltok, valóban hozzáértők vagytok, és tudjátok, hogy melyik hardvert milyen gyártmányból érdemes választani, mert az megbízhatóbb, jobb rá a garancia, kedvezőbb az ára (ár/érték aránya), stb.

Soha nem kultiváltam (más témában sem) az olyan típusú kereskedőket (és megközelítést), amikor első körben az első visszakérdezés az volt, hogy "Na és mennyit szán rá a kedves vevő?".

Úgy gondolom -laikusként-, hogy a feladatok és a felhasználói igények alapján biztosan vannak a témában nálam tájékozottabbaknak, szakmailag képzettebbeknek határozott javaslataik. Akár alternatívákkal is.

Ebben bízva tettem fel a kérdésemet.


A rajz és játék részét illetőleg:

- GIMP-et, PHOTOSHOP-ot szeretnék rajta használni (weboldalakhoz, kiadványok, reklámanyagok készítéséhez.) és esetleg AutoCad-es anyagokhoz.

- Igen a "komolyabb játékok" megjelölést azért írtam, mert szeretném ha pl. a BF3-hoz hasonló mai, komolyabb játékokat is lehetne esetleg rajta futtatni.

(Természetesen, ha ez alternatívaként jelentősen sokat dobna az áron, akkor érdekelnének ez nélkül is a lehetőségek. A gyerekeknek van konzol játékuk is, de az eredeti játékok lényegesen drágábbak a konzolokhoz, mint a PC-khez. A használt eredeti játékokról már nem is beszélve, ahol még kedvezőbbek a PC-s megoldások.)


Nem azért kérdeztem, hogy feleslegesen "dolgoztassalak" benneteket! Egyszerűen arra gondoltam, ha valaki már válaszra adja a fejét, akkor biztosan van ideje a válaszra, és átérzi egy hozzám hasonló laikus álláspontját is, és esetleg javasol néhány alternatívát, megírva, hogy melyik megoldást miért tartja jónak, erősnek, elégségesnek, stb.

Lehet, rosszul gondoltam?

Még egyszer köszönöm az eddigieket is.

2012. nov. 17. 14:02
 7/12 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy egy-két betű lemaradt egy-két szónál, vagy egybecsúsztak a szavak. Csak siettem. :)
2012. nov. 17. 14:03
 8/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ez nem egy webshop vagyis nekünk nem érdekünk "rosszat" öszeirni

mi itt (a nagytöbbség akik valamenyire konyitanak hozá) az árkeretböl a lehetö legjobbat probáljuk kihozni

megbizható tápegységel, arányos ideális alkatrészekel.

márka magában még nem sokat jelent az alapján nem szabad vásárolni

ipon, pcx webshopokból ajánljuk a dolgokat amik ismertek és megbizhatóak

így minden alkatrészt te/mi válsztunk ki és végül azt szerelik ösze számodta

egy boltba ha bemész ne csodálkos hogy azt rajkák ösze ami ép kapôra jön hisz ez csak üzlet számukra, azt adják el amivel a legtöbbet nyernek ök. (ezt hivják raktársöprésnek)

majd késö este öszeirok egy konfigot hogy mit kéne minimálisan vened anak érdekében hogy mégse minimális (teljesen alsókategóriás) legyen a konfig

viszont minél nagyobb öszegböl minél jobat kilehet hozni

természetes hogy aránytalan "veszélyes" extra feláras értelmetlen konfigot is kikehet hozni magas öszegböl de ez nekünk mért lene érdekünk?

.

nem kimondotan lehet a hardvereket beskatulyázni

hogy csak micro atx alaplapot vegyél vagy csak atx, csak asus vagy csak msi

hogy az öszes cooler master termék máris jó, leginkább tápegységeket nézve

hogy egy ssd re feltétlenül szükséged van

stb stb...

.

windows vista 64bit es?

mivel mai játékokhoz XP kevés (így bf3 hoz is) azon el sem indul

64 bit meg a 4GB memria feleti használat miat kel (videokártya is beleszámít)

.

ha pusztán perifériák és windows nélkül kel gép és extra igényeid nincsnek akor ugy 100-120ezer kõzt is kilehet jöni

de én este 140-160 kõrül iroj majd konfigot

meg kicsit kifejtem is a témát ha tudom

(mobilon nemtudok konkrétumokat libkelni meg hoszan irni)

2012. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Közveszélyes Kontár!

Köszönöm az eddigieket is, és várom, amit estére ígértél.

2012. nov. 17. 18:29
 10/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Alaplap ASROCK B75 Pro3 1 db 19.958 Ft

Processzor INTEL Core i5-2310 2.90GHz 1155 BOX 1 db 43.531 Ft

Memória KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT 1 db 8.890 Ft

Videókártya SAPPHIRE 11200-06-20G HD7850 1GB GDDR5 OC PCIE 1 db 44.980 Ft

Merevlemez HITACHI 1000GB 7K1000.C 7200rpm 32MB SATA2 HDS721010CLA332 1 db 16.971 Ft

Optikai egység SAMSUNG SH-224BB/BEBE Fekete OEM 1 db 4.407 Ft

Ház THERMALTAKE VM30001W2Z V4 Black Edition 1 db 11.976 Ft

Táp FSP Raider 550 1 db 15.354 Ft

Összeszerelés 1.905 Ft

Összesen: 167.971 Ft (132.261 Ft + áfa)


ipon.hu gépösszerakó (Proton konfiguráció) szállitás az kb. 2ezer


pcx.hu n is valószinüleg mindezek megtalálhatóak vagyis ott is veheted ha virtuális összerakójában nem akkor kosárba teszed és utána összeszerelést is megveszed (bár ez most ingyenes novemberben ha jóltudom (bár lehet hogy a szállitás ingyenes?:D most nem nézem meg) de attól még oda kell tened valahova hogy kéred


sajnos nemtudom mit is irhatnák kisregényt nem akarok ha jobbat akarsz akkor többet kel rá költened


árban ez a legtökéletesebb szerintem de hát majd ajánl egy boltos valami szépet



ASUS-HD QUAD GAMER PC ULTIMATE QUAD CORE 4X3000MHZ

+ 22" LED monitor.

Socket FM1 64BIT,PCI-E

8192MB DUAL DDR3 RAM

120GB SSD vagy 1500GB SATA HDD

22X dual layer DVD író

Radeon HD 7770 1024MB DDR5 DVI/HDMI

,8 CH HD audió

10/100/1000 Lan , 6DB USB 2.0 , 2db elõlapi USB + audio

SAMSUNG S22B150N 22" Wide LED Monitor

A képen látható kivitel

12 cm kék ledes ventillátor az előlapon (vision)

3 év garancia.

ez pl. egy pcoutletes konfig (persze monitoral hogy "kapós" legyen


de minden más elöreösszrakós bolt is iylen


ha mégis gyanusan olcsó és jó akkor szintén va a dolog háterében valami...

2012. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!