Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Okozhat gondot a gépnek a...

Okozhat gondot a gépnek a nagyobb fogyasztású tápegység?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak egy Cooler Master, 500W-os tápegységet, mert ez a márka tudtommal nagyon megbízható, de kisebb fogyasztással nem találtam argep.hu-n. Azonban a konstrukcióm a számítások szerint may. 350-400W-ot igényel. Okozhat gondot, hogyha 500W-os tápot kapcsolok rá? Vagy csak a villanyszámla lesz nagyobb?
2012. nov. 23. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nem a táp fogyasztása, hanem az összteljesítménye, amit le tud adni. Ha a hardverek kevesebb áramot igényelnek, akkor kevesebbet ad le, ha meg ezt jobb hatásfokkal teszi, mint az előző tápod, akkor a villanyórát is kevésbé fogja tekerni. Amúgy az FSP is elég jó márka, de akad még számos jó egység. Egyik legjobb pl a Seasonic -szerintem-

A kérdésre a válasz: nem lesz baja.

:)

2012. nov. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :-)
2012. nov. 23. 07:09
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Jó lett volna pontos típúst irnod hogy mely CoolerMaster tápról van szó mert önmagában a márka még nem meghatározó de még a fötípús sem ezért jó pontos típust tudni

.

350-400W ot igényel?? ehelyett is jobb let volna leirnod processzorod és videokártyád, netán egyéb extra fogyasztót a gépben

mert 400W ot 2 gpu s rendszer ehhet leginkább. amit pontos tipusoktól fügöen nem biztos hogy a választot 500W os megfelelöen kiszolgál (csatlakozókról nem is beszélve)

.

coolermaster 500 as

(GX) Lite meg Elite (Power) én egyiket sem venném meg helyedben árukon FSP Hexa 400W vagy Chieftec CTG 400W (persze ha valóban 350-400W ot fogyaszt géped akor ezek és coolermaster 500 is kevés lesz hozá...

.

ha CoolerMaster márkát akarsz akkor pl CoolerMaster GX 450 - 15ezerért jó vétel (persze ez sem lene elég egy 400W os dupla gpu s remdszerhez csak szükösen)

.

de valószínünek tartom hogy nem reális a 350-400 érték amit irtál, internetes teljesítmény kalkulátorok nem megbizhatóak

2012. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Alaplap: AsRock H61M-VS

A processzorom: Intel i3 2120, 3,3Ghz

A VGA: Nvidia GeForce GT-430 2Gb-os

A csatlakozók stimmelnek és szerintem ez a Cooler Master Elite Power 500W-os ki fogja szolgálni. Szorítsatok!

2012. nov. 24. 11:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt egy FSP 350W-s is kiszolgálja simán!

[link]

2012. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!