Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hd 7850 vs gtx 660 melyik...

Hd 7850 vs gtx 660 melyik lenne a jobb? egy szám vagy teszt link nem elég ott több helyen a gtx 660 jött ki jobban. Gcn fejletebb de e két kártya között még messze van a különbbség?

Figyelt kérdés

2012. dec. 14. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
gtx660
2012. dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
GTX 660 árához hozzáteszel pár ezret, és kapsz egy abszolút best buy HD7870-et.
2012. dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
mondtam hogy ne számot írjatok . erre x-y személy is képes
2012. dec. 14. 17:59
 4/13 A kérdező kommentje:
hd 7870 valóban jó de nekem csak 7 ezret kellene ráfizetnem mindegyikre ennyi a keret rá . de az hogy a geforce kepler vagy az ati gcn archiektura lesz e jobb még messzebb van és úgy gondolom ez nem nagyon közép kategóriában fog eldőlni mennyire jobb ha nem felső kategóriában
2012. dec. 14. 18:01
 5/13 A kérdező kommentje:
a teszt alapján mondhatjuk simán hogy a gtx 660 erősebb . de nem fog a hd 7850 sem sokkal többet erősödni majd compute terhelésnél . a véleményem amikor már full hd -hoz kevés lesz a gtx 660 akkor már a h 7850 sem lesz elég . bár egyes játékoknál már észrevehető
2012. dec. 14. 18:29
 6/13 A kérdező kommentje:
2012. dec. 14. 18:29
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

"úgy gondolom ez nem nagyon közép kategóriában fog eldőlni mennyire jobb ha nem felső kategóriában"

Ezt el is magyaráznád miért?


Nem tudom mennyire vagy tisztába a compute vonallal, de a GCN tekint szebb jövő elé úgymond. Teszteknél meg sokat számít, hogy milyen játékkal milyen felbontáson stb. mértek.

2012. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
azért írtam hogy nem közép kategóriában mert pl siralmas dirt showdown full hd beállítás maximális grafika a minimum fps értékek egy hd 7850 alatt jobbak mint gtx 660-on de az sem éri el a játszható szintet és gondolom még jobban fog erősödni ez a compute shader vonal az újabb és újabb játékoknál és ha nem éri el semelyik a minimum fpsben a 30 at legalább, akkor nekem tök mindegy hogy 22 fps vagy 12 mert számomra ez már játszhatatlan szint singleplayer játékoknál sem árt azért egy 35 fps és ezt alatt nem az átlag fpsekre gondolok ha nem a minimumra . és az egyre jobban erősödő compute terhelés maga után fogja vonni hogy igen is pár játékhoz ha maxon akarunk játszani elfog kelni egy hd 7970 . és nem lesz elég egy közép kategóriás kártya erre akartam ki lyukadni remélem nem tévedtem sokat de ha jön a 8x széria lehet az fogja már hozni rendesen a szintet . bár kíváncsi vagyok hogy a nvidia mivel fog elő állni a kepler után
2012. dec. 15. 21:14
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Miért mindig a max grafika? Természetes, hogy középkategóriás kártyáknál ezt ne várjuk el, de az architektúrák közti különbség nem csak ott fog kijönni. A Dirt Showdown meg egy szélsőséges példa, nem is valami jó játék, meg az nV is gyilkolja. A játékok piaca meg megoszlik, az AAA címek többsége Gaming Evoledes, többnyire azok jobban is futnak azonos kategóriájú radeonon mint GF-en(oké, van kivétel). A TWIMTBP meg inkább az MMO és F2P játékok piacát célozza meg, bár bátorkodom kijelenteni, hogy az nV-nek ez sokkal inkább marketing vonal csak. Persze ezekhez hozzácsapnak pár AAA címet is, de azoknál se szentírás, hogy GF-en fusson jobban. Itt inkább a tesztelők részéről egy újra mérés kéne a legújabb driverekkel.


A HD8K inkább csak ráncfelvarrás lesz, plusz 10-15%-ot várnak.


"bár kíváncsi vagyok hogy a nvidia mivel fog elő állni a kepler után"

Én is. A tegrába lévő alapot már megteremtették, és nyilván látják, hogy ez a vonal ha minden így folytatódik(a DX11.1 se kedvező nekik ilyen téren), nem lesz jó a kártyáiknak. Az még belefér minkét oldalon, hogy azonos kategóriában egy-egy játéknál a konkurens elhúzzon, de azért az nem a legjobb, ha valahol a középkategória szorongatja a felső kategória tökeit(pl Dirt Showdown HD7870->GTX 670).

A compute vonal meg egyértelműen hasznos a fejlesztőknek, gyorsulást is érnek el mindenhol. Az más, hogy a GCN-en ez sokkal jobban megy mint kepleren.

A kepler utódjára visszatérve. Sokan a GK110-et("nagy kepler) találgatták utódnak, de azt nem erre a piacra szánták, nem lenne sok értelme azt kidobni 1 év után GK104-es utódnak. Az nV-nek itt az a jó, hogy ésszerű alakításokkal könnyen lehet növelni a compute hatékonyságot(azért a GCN szinthez újra kéne tervezni), és nem is látom akadályát ennek, de ez a GK204 még csak pletyka.

2012. dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
azért max mert ott lehet legjobban kivenni a különbségeket. kösszi az értelmes válaszodat és a hozzá járúló magyarázatott :)
2012. dec. 16. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!