Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépem merevlemezét meg...

Számítógépem merevlemezét meg tudom osztani FTP szerverként?

Figyelt kérdés
Van egy normál gépem egy merevlemezzel, van olyan program, amivel FTP szervert tudok belőle csinálni?

2012. dec. 25. 13:12
 1/3 Komplikato ***** válasza:

Ehhez még gép sem kell, ha olyan routered van ami tud ilyet, már az is elég.

Meg lehet oldani szoftveresen is, csak a gép elég sokat fogyaszt bekapcsolva ugye.

A gondot az okozza, hogy a fix IP-ért fizetni kell és pont azért ne tudj szervert csinálni, naponta legalább 1x megszakítja a kapcsolatot a szolgáltató, amikor új IP-t kapsz. Ezt régen ki lehetett játszani, mert volt olyan szerver, amivel lehetett kifelé fix IP-nek látszó valamit csinálni és minden újrakapcsolódásnál beállította magát a géped. Nem tudom lehet még ilyen szolgáltatást csinálni?

Viszont pont ezért vannak olyan routerek meg hálózati HDD aminek saját IP-je van ...

2012. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"fix IP-nek látszó valamit csinálni és minden újrakapcsolódásnál beállította magát a géped. Nem tudom lehet még ilyen szolgáltatást csinálni?"


Dinamikus DNS!

[link]

[link]

[link]


A legtöbbhez van kliens, sőt a legtöbb router magától ismeri a szolgáltatást és adott időközönként, vagy ha az IP változik frissíti a DNS bejegyzést. -> Mindig ugyan oda fog mutatni, a routerre.



"Viszont pont ezért vannak olyan routerek meg hálózati HDD aminek saját IP-je van ..."

Micsoda?

Nincs ilyen... A szolgáltatók adnak egy IP-t minden előfizetőnek és kész, ezen nem tudsz variálni.

Hasonló DNS-es megoldásokat szoktak max alkalmazni, de nem minden eszköznél. (Csak kifejezetten a NAS-eknél.)

2012. dec. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, én is hallottam sokat a NASokról, de az baromi drága...

Én arra gondoltam, hogy jelenleg a gépem merevlemeze meg van osztva hálózaton (tudom, ez teljesen más) de valahogy nem lehet megcsinálni, hogy a router vagy valami kiszórja ezt FTPnek? A windowsban meg hálózati meghatóként tudom csatlakoztatni...

Tud valaki ilyen megoldást?

2012. dec. 26. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!