Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes DVD írót venni a...

Érdemes DVD írót venni a számítógépembe? Vagy elavult dolog?

Figyelt kérdés
A gépem elég régi. Én elvoltam vele, de pár napja a szervizben azt mondták, hogy ez egy őskövület, kicsi a teljesítménye, csak netezni jó. Másra nem is használom amúgy...De szerettem volna bele DVD írót, hogy a filmeket amiket letöltenék, ki tudjam írni hogy több hely legyen rajta. De ő meg lebeszélt hogy nem érdemes, mert manapság már milyen jó pendriveok vannak, és felesleges a DVD író. Szerintetek?
2012. dec. 29. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Adattárolásra a pendrive drága. Vegyél bele egy 500GB-os HDD-t azzal jobban jársz...
2012. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lindmayer ***** válasza:

igen, én is a merevlemezt ajánlom, akár használtan is

bocsi, ha csak ide-s csatlakozód van a gépedben, akkor csak használtan nézz

de akár külső merevlemezt is vehetsz(ha van 2.0-ás usb portod), vagy külső ház+merevlemez

ezek a módszerek nem csak kényelmesebbek, gyorsabbak is, hanem ráadásul még olcsóbb is

2012. dec. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

manapság már nem divat dvd-re archiválni, többek közt mivel az olcsóbb dvd-k élettartama ÁTLAGban ~3év. filmeket nem érdemes pendrive-ra menteni, inkább külső vagy belső hdd-re.


ha pedig újabb konfig érdekelne, ~30-40E-től tűrhető gépeket lehet kapni elég sok helyen garival, pl:

[link]

2012. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És mit jelent hogy külső merevlemez?

[link]


A gugli szerint ez az, de ezt hogy rakom rá a gépemre? USB csatlakozó van a gépemen (elöl van 2, gondolom ez az, ide szoktam a fényképezőt pl bedugni tehát gyanítom erre is jó lenne). És hogy működik egy ilyen dolog?Rárakok pl X filmet, és azt letörölhetem valamikor vagy az rajta marad örökre? És drága egy ilyen, kell hozzá valami? Mármint én nem tudok beszerelni semmi alkatrészt :)

2012. dec. 29. 17:35
 5/10 anonim ***** válasza:

a pc-ben is kb ugyanilyen adattároló eszköz van, csak ez bele van pakolva egy külső "ház"-ba. általában usb csatlakozásúak, új meghajtóként fog megjelenni a sajátgépnél. pakolhatod rá a filmeket, zenéket, képeket, vagy amit akarsz, és akkor törlöd őket, amikor csak akarod. mivel külső, ezért nem kell hozzá semmit szerelni. az árát a mérete és a márkája határozza meg.


[link]

[link]


régi fajta géphez talán olyat keresnék, amihez "jár" külső tápegység, így nem probléma a régi pc gyenge tápja a működéshez...

2012. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a linkeket!


És mi a különbség a 2,5 és a 3,5-ös között?


De ahogy nézem a legolcsóbb is 14 körül van. Amúgy azt mondta nekem a szervizben a pasi, hogy 35-40 körül ő összerakna nekem egy jó kis gépet. Mármint olyat ami egy viszonylag modernebb lenne, de hogy milyen alkatrészből azt nem tudom. Mármint hogy az enyémeket vissza tenné-e, vagy teljesen új lenne, vagy bontott vagy hogy gondolta...

2012. dec. 29. 18:38
 7/10 anonim ***** válasza:

alapvetően a 2,5 laptop hdd, a 3,5 pedig asztali gépbe jó. előbbi kisebb méretű is, de külső merevlemez esetében nem sokat számít.


nagyon nem mind1, hogy milyen alkatrészeket kapsz, mert lehet hogy ezért az árért máshol jobbat kapsz. kérjél tőle egy árajánlatot. jah, általában mindenhol kapsz MINIMUM 6 hó garit !!!

2012. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Áhh értem. Na ez az hogy nem tudom mikből gondolta 40ért. Mert hát ha most megbeszélem vele, hogy oké legyen, csináljon egyet, akkor én azt honnan tudhatom hogy újak-e az alkatrészek...? Sehonnan. Hozzáteszem most sem adott semmi papírt, számlát vagy ilyesmit mikor megbütykölte...
2012. dec. 29. 18:56
 9/10 anonim ***** válasza:

40 ezerért sehol nem kapsz újat! ilyen esetben a lényeg a gari, hogy legyen! jó eséllyel, ha pl a 6hónapos gari alatt nem lesz baja, akkor egy ideig biztos kibírja.


ezért szemezgethetsz a fentebb említett használt gépes oldalról pl, ott van 6hó gari, és számlát is szoktak adni

2012. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 lindmayer ***** válasza:
van, ahol 1 év garit kapsz: [link]
2012. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!