Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a megoldás ha a belkin...

Mi a megoldás ha a belkin wifi adapterem nem működik ubuntu operációs rendszeren?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem ubuntuval foglalkozni. A problémám az hogy a Belkin F6D4050ea usb wifi adapterem nem működik. Kezdetben nem is érzékelte az operációs rendszer, viszont egykét konfigurációval sikerült arra rábírnom az ubuntut, hogy érzékelje. Annak ellenére viszont hogy érzékeli, mégsem képes csatlakozni az otthoni hálózatra. A helyes adatok megadását követően vár kb. 1-2 percet majd kéri,hogy újra írjam be a jelszót.


A konfigurációk amiket elvégeztem:


-telepítettem egy ndiswrapper nevű programot ami a windowsos vezetéknélküli eszözök illesztőprogramját ubuntura képes telepíteni, a hozzá tartozó szükséges fájlokkal; ndisgtk_0.8.3-1_i386.deb, ndiswrapper-utils-1.9_1.56-1_i386.deb)


-miután telepítettem a fájlokat a Rendszer/Adminisztráció/Windows wireless drivers menüben telepítettem a helyes drivert

-ezt követően a terminálba a következőt írtam:

sudo gedit /etc/udev/rules.d/network_drivers.rules

-a megjelenő fájlba pedig ezt gépeltem: ACTION=="add", SUBSYSTEM=="usb", ATTR{idVendor}=="050d", ATTR{idProduct}=="935a", RUN+="/sbin/modprobe -qba rt2870sta"

-a fájlt ezután mentettem

-ismét a terminálba: sudo gedit /etc/modprobe.d/network_drivers.conf

-az ismét megelenő fájlba pedig ezt gépeltem: install rt2870sta /sbin/modprobe --ignore-install rt2870sta $CMDLINE_OPTS; /bin/echo "050d 935a" > /sys/bus/usb/drivers/rt2870/new_id

-ismételt mentés után a gépet újraindítottam

-ezt követően volt képes érzékelni az eszközt az ubuntu, viszont működésre nem sikerült bírnom


Az usb eszközről annyit kell tudni, hogy a driver neve rt2870sta, amit a [link] linken ellenőriztem


A tanácsokat előre is köszönöm!



2013. jan. 20. 20:15
 1/2 ejbenjaro ***** válasza:
A következő oldal szerint ( [link] ) probléma nélkül kellene mennie. Szerintem nem kellett volna az ndiswrapperrel gépészkedni hozzá, hiszen a rt2870sta driver (kernel modul) segítségével munkára fogható az eszköz.
2013. jan. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom másfelől megközelíteni a dolgot. Esetleg lenne tipped, hogy mit csináljak?
2013. jan. 22. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!