Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Turbo Core, hogy is van ez?

Zsolti89 kérdése:

AMD Turbo Core, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Készülök vásárolni egy AMD Athlon II x4 740 Processzort amiben fellelhető ez a Turbo Core nevű technológia.


Mivel ez nekem új dolog utána olvasgattam kicsit.

Amit megtudtam, hogy 500MHz löketet kap 1 vagy 2 mag akkor ha a másik 2 vagy 3 kihasználatlan (javítsatok ki ha tévednék).

Egy külföldi fórumon olyat olvastam, hogy eme technológia megfelelő működéséhez emelnem kell az alapfeszültséget. Igaz-e? vagy sem.


Másik dolog hogy ennek az alaplapnak a BIOS-ában fellelhető-e eme funkció: ASROCK FM2A75M-DGS

Avagy rögtön BIOS frissítés?



#Athlon II #AMD Turbo Core #turbocore
2013. jan. 28. 00:29
 1/6 Panda Péter ***** válasza:
78%
a turbónak pont az a lényege, hogy az órajel és feszültség vezérlése automatikusan, a terhelés függvényében megy. a BIOS-nak már alapból tudnia kéne. sokan azonban ki szokták kapcsolni a funkciót, mert sajnos a magasabb turbó órajelekhez irreálisan magas feszültségek tartoznak, amik erősen megdobják a fogyasztást.
2013. jan. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Igen a rendszer automatikusan ad alá nagyobb feszkót. Nekem mondjuk FX-6300 procim van, ami 3,5GHz órajelen üzemel 1,25V körüli feszültségen. Turbó esetén az órajel 4,1GHz és ehhez már 1,33V körüli értéket állít be a rendszer. Én kikapcsoltam a Turbót és a feszültség piszkálása nélkül 4GHz-re emeltem az órajelet (a CnQ energiagazdálkodást természetesen meghagytam). Minden megy frankón, Prime 95 alatt is stabil és alig melegszik jobban, mint gyári beállításokkal. Kipróbáltam, hogy vajon 1,3V feszültségen bírja-e a 4,5GHz órajelet és bizony elsőre vette az akadályd, de itt már komolyabban melegszik az egység és a fogyasztás is nagyobb mértékben ugrott (a mérőm szerint). Nem gyári hűtőt használok, hanem egy 4 hőcsöves, 12cm-es ventilátorral rendelkező Hyper 212+-t.

:)

2013. jan. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* 1,35V feszkón adtam neki 4,5GHz-t! Az ötös lemaradt a végéről...
2013. jan. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De igazából ha automatikusan emeli a feszültséget akkor is belül kell maradnia a 65W TDP-n? Tehát fogyasztásban nem ugranék át?
2013. jan. 28. 12:38
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Nem ugorja át a TDP keretet. És neked semmit nem kell csinálnod vele, csak bekapcsolod és megy magától a dolog.
2013. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mind hasznos volt. Megy a ZÖLD pacsi.
2013. jan. 28. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!