Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség egy asztali...

Mi a különbség egy asztali gép és egy laptop i3/i5/i7 processzora között?

Figyelt kérdés
Mi a különbség egy asztali gép és egy laptop i3/i5/i7 processzora között? Legfőképpen teljesítményre,sebességre gondolok.
2013. febr. 8. 09:34
1 2
 1/19 P.O.C. ***** válasza:
A mobil változatok lassabbak, cserébe kevesebbet esznek.
2013. febr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt nézegetem,hogy az én asztali i3-asom 2magos,4szálon dolgozó,magonként 3,3Ghz-n dolgozik,míg egy laptopban lévő i5-ös ugyanúgy 2magos, 4szálas és csak 1,7-2,8Ghz-ig dolizik magonként.Az i7-es megy tán akkora frekin,mint az én i3-asom.Akkor lapotopban nincs is akkora teljesítmény?
2013. febr. 8. 09:48
 3/19 anonim ***** válasza:
Persze hogy nincs akkora teljesítménye. Ezért írjuk mindig, hogy egy ugyan olyan teljesítményű laptop sokkal drágább, mint egy asztali, ezért is nem játékra való egy ilyen...
2013. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Azt számolgattam,hogy tán akkor érdemes elgondolkodni egy laptopon,ha monitorra,klaviatúrára és egérre is szükség volna a gép mellett.
2013. febr. 8. 11:12
 5/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Inkább lényegében csak az fonos hogy kell e

hordozhatóság

nagyon alacsony fogyasztás

vagy valamiért igényeidnek jobban megfelel egy laptop

anyagi szempontból nézveb igazából egy asztali gép általában mindég jobban megéri 120ezres öszegtöl kezdve mindenképp (tehát ebbe a perifériák is bene vannak, Full HD monitor is ami lényegesen jobb mint a kisméretü és kisfelbontású laptop kijelzö)

2013. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Természetesen 120ezer alat is kihozhatsz teljes monitoros gépet

de mivel kb. a minimális gép 60-70 ezer

a minimális full hd 30 kb.

így 100nál lejebb nemtudsz meni

ha valami ócska kicsi de új monitort veszel az is 20ezer felet van

.

vagyis lehet jobb teljesítményü lesz egy asztali legolcsóbb öszeálitás mint egy olcsó laptop 80-100ezerért

de anyira alsókategóriás hogy ha nem szükséges hogy asztalid legyen akor ilyen árban inkább laptop érheti meg

.

40-60 ért meg nem is tudsz mást kijelzövel együt csak NETbook ot újonan

vagy régi elavult használt gépet "újnak" eladva

2013. febr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Egyik kollegám akar vmit venni a párjának,200.000Ft,amit rá tud szánni.De mivel ha PC-t vesz,akkor kellene monitor is,meg klavi,meg egér,ennyi pénzért már elgondolkodtató egy laptop is.Kinéztem egy olyat,amely 17,3-as kijelzővel és i7 procival van,ami azért már nem mondható gagyinak.
2013. febr. 8. 11:47
 8/19 anonim ***** válasza:

Laptopot szerintem az vegyen,akinek a munkája/iskolája/hobbija miatt szinte nap mint nap hurcolásznia kell magával.


Minden egyéb esetben asztali PC-re szavazok.


Azonos összegből,jelen esetben 200 ezer forintból már nagyon erős munkára/játékra való pc-t lehet kihozni,fullHD monitorral és minden egyéb perifériával együtt.


Ha nem szempont a hordozhatóság,akkor az asztali egyetlen hátránya a fogyasztás.


De ellenben fejleszthető,bővíthető,cserélhető.

Azonos áron nagyságrendekkel nagyobb teljesítményt kap az ember,valamint egy 200 ezres laptopban nem feltétlen fullHD a kijelző,ami szerintem a mai világban már egy elég alapvető dolog játékhoz,filmekhez,grafikai munkához.


Ja és a hűtés is a PC mellett szól.

2013. febr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát igen,azt nézegettm,hogy 50 körül nagyon komoly monitor vehető és 150-ből meg ha nem is durva gamer,de egy átlag gép azért összehozható.
2013. febr. 8. 13:28
 10/19 anonim ***** válasza:

Így igaz.


És azért már 150-160 ezerbe belefér egy HD7870 is,ami már bőven mondható Gamer-nek,mivel szinte minden játékot fullHD-ban ultra grafikán szépen visz.


30-40 ezer pedig elég egy fullHD monitorra,40 ezernél már IPS paneleseket is kapni.

2013. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!