Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit fogyaszt a ram,...

Mennyit fogyaszt a ram, alaplap, hdd, ssd, dvd író?

Figyelt kérdés

Ram: 1*4 gb 1600 mhz cl9 ddr3

Alaplap: adrock 970 extreme 4

Dvd író: legolcsóbb samu

Hdd: 500 gb 7200 rpm

Ssd: 120 gb kingston hyperx 3k


Ezek egyenként mennyit fogyasztanak?

Fontos lenne, minden jó válaszért jár a +. :)



2013. febr. 15. 23:27
 1/3 BM-Striker ***** válasza:
100%

ram 12w max

hdd 24w felpörgetéskor, egyébként 5-10 körül, típistól függően

ssd 2w

dvd nem tudom, de kevés

alaplap 10-20w


Legrosszabb esetbe is 60 alatt.


Amd processzorok alapórajelen a gyakorlatban a tdp-jük felét se fogyasztják,


Igazából kevés olyan gép van ami 300w-nál többet fogyasztana.

2013. febr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ElHentel válasza:
Egyébként a videókártya az ami még fogyaszt ha probléma van, de az is a mai viszonokat figyelembe véve 100w körül mozog. HA van +tép csatlakozó. Ha nincs akkor 80 alatt. A proci pedig a másik. Az én i5 3450esem fogyaszt papíron 80w-t, azt nemtudom, hogy átlag órajelen vagy maxon.
2013. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BaMark03 válasza:
Én lemértem a HDD fogyasztását. Kivettem a számítógépből, & USB 5V-ról tápláltam meg, & egy USB feszültség- & árammérővel mértem: mikor nincs adatkapcsolat, 80 mA, mikor csak passzív adatkapcsolat van, tehát nincs írás, vagy olvasás, 140 mA, amikor egy nagy fájlt kezdtem írni rá, akkor pedig felkúszott 410 mA-re. Mikor csatlakoztattam az USB-re, akkor pedig 580 mA-t mértem.
2022. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!