Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért jó ilyen VGA-t használni...

Miért jó ilyen VGA-t használni munkára?

Figyelt kérdés

[link]


Azt felfogtam,hogy az ilyen kártyákat kép-/videófeldolgozásra használják.De mivel tud ez többet ilyen téren,mint pl.egy HD7850?Mi az előnye,ha ilyen VGA-t használunk munkára?



2013. febr. 16. 23:37
 1/3 Komplikato ***** válasza:

A gyengébb Fire Pro kártyák grafikus melóra vannak, és nem csak 8 bit színprecizitást tudnak mint hagyományos (3x8 RGB + 8bit átlátszóság, azaz 24+8=32 bit) kártyák, hanem tud 10 bites precizitást színcsatornánként, ami 64 bites minőségi képfeldolgozáshoz kellhet. Persze ennek kihasználásához kell egy ilyen monitor is, szvsz alsó hangon 300.000, de lehet több.

(Nem tudom itt használják vagy sem, Matrox kártyáknál brutális zajszűrés volt ami drágította a kártyákat még.)


A professzionális kártyák meg tudnak OpenGL és speciális CAD szoftverekhez való gyorsítást 3D renderelő, CAD és orvosi(!) alkalmazásokhoz. Annak idején le volt tesztelve, hogy ilyenben OpenGL-ben majd 15-20x volt gyorsabb egy Fire driver, mint játékban. (De játékhoz meg nem használható, mert van amiben többet tud, van amiben kevesebbet.)

Újabban meg tud OpenCL és DirectCompute (DirectX11) gyorsítást is, amit tudnak a játék kártyák is, csak itt van ECC-s memória ellenőrzés meg nagyobb számítási precizitás.

2013. febr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
(Nagyjából)Értem,köszönöm a választ. :)
2013. febr. 16. 23:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Igy van

de játékra -0

2013. febr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!