Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magas CPU használat -> lassuló...

Magas CPU használat -> lassuló net, egészen szakadásig. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Athlon XP 2500+ (133x14)

MSI KT3 Ultra2

1,5GB DDR333

FX5200


Tartalék gép, tehát fejleszteni/cserélni nem akarom, csak életben tartani.


A jelenség a következő:


Ha magas a CPU használat, akkor a net egyre lassabb, intenzív használatnál meg is szakad. Ilyenkor kiírja, hogy a hálózati kábel nincs bedugva. Néha random CPU tüskékre is megszakad, majd újra csatlakozik. Néha nem csatlakozik újra, illetve igen, de végtelen szakadás-csatlakozás ciklusba kerül.


Prime95-tel tetszőlegesen legyilkolható, azonnal megszakad a CPU terhelésétől.


FSB-vel próbáltam szórakozni, régen csak 166x11-es konfigban volt ez gond, de most már akár 100x11-en is csinálja. Minél magasabb az FSB, annál hajlamosabb a problémára egyébként (a teljes CPU sebességtől kevésbé függ). 166x11-en (alapértelmezett a procinak) már flash videókkal se boldogul, mert a lejátszás annyira lelassítja a netet, hogy nem tudja letölteni a streamet. Mostanság 133x14-en is kezd ebbe az irányba elmozdulni a dolog, de még nem vészes.


A net stabil kábelnet, routerrel (100Mbps LAN), vezetékes kapcsolat. A hálózaton 3 másik gép is van, plusz 2 telefon, mindegyikkel jól működik.


3 hálókártyát próbáltam, különböző márkákat, mindegyikkel csinálja. PCI kártyákról van szó, Realtektől 3Comon át kínai hamisítványig. Különböző PCI slotokban is próbáltam őket (nem egyszerre).


A gépen XP van, alap net beállításokkal, DHCP, auto IP a routertől. Próbáltam a hálózatot 10Mbps-ra átállítani, de nem befolyásolja a jelenséget.


Hardverhibára gondolok, talán az alaplap és a PCI órajel és/vagy feszültség problémája lehet, de ez csak tipp. Merre érdemes keresgélni? Egyéb ötlet?


(Megjegyzés: Lehet szaknyelvet használni, nem vagyok teljesen kontár, az alaplapon alkatrészeket is kicserélek, ha kell, csak érdemes lenne nem vaktában nekiugrani, hanem előtte tudni, mi okozza a dolgot.)


2013. febr. 19. 14:20
 1/4 hypno ***** válasza:
Csak egy tipp, de nem lehet, hogy a rendszervinyód valamiért UDMA módból PIO módba váltott, amivel elvesz monden processzoridőt?
2013. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, de ha így lenne, az eredeti probléma maradna. Teljes terhelés mellett sem lenne szabad a hálózatnak megszakadni.
2013. febr. 19. 14:34
 3/4 anti paladin ***** válasza:

Csak találgatok, de talán döglődik az északi híd. Erre utalhat az 133-as fsb instabilitása. Más kártyák hibamentesen műkődnek? Agp, más pci eszközök?


Tápegység is lehet problémás, mint lehetőséget nem zárnám ki.


Esetleg az alaplap tranyóit (vagy mit, a proci foglalat körül lévő fekete négyzeteket :D ) érdemes megnézni, ki- bemenő áramokat, feszültséget ha tudsz szerezni referenciát.

Több energiát sztem nem érdemes fektetni a lapba.

2013. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezzel az északi híd dologgal adtál egy ötletet, megnézem majd, hogy milyen állapotban van rajta a hűtés (ha van, emlékezetből nem tudom). Lehet, hogy nem ilyen egyszerű a dolog, de hátha. Egyébként a lap 3 fajta FSB-t tud szabványosan (ami nem OC kategória), 100, 133 és 166. Stabilitás ebben a sorrendben, de 166-on egyéb gondok is vannak, kékhalál és más fura jelenségek, bár csak ritkán. Lévén, hogy ez a 166-os támogatás csak BIOS frissítéssel jött a képbe (egyes Barton procik miatt), ez a rész kevésbé aggaszt, a 133 nekem bőven elég.


Táp: Próbáltam már többel is, és nem befolyásolta a dolgot.


AGP/PCI: A videokártyával nincs baj, pedig alaposan át is alakítottam. Egyéb PCI eszköz nincs benne. Régen volt egy hangkártya, azzal nem volt baj, bár a hálózatos jelenség már akkor is megvolt.


Trafókat majd megnézem, meg akkor már a kondikat is, biztos, ami biztos. Egyébként addig, amíg nem okoz jelentős költséget, szívesen fektetek bele energiát. Egyrészt hobbi szinten is, meg használom is a gépet, tehát nem ártana, ha működne.

2013. febr. 19. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!