Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó konfig? Milyennek gondoljátok?

Jó konfig? Milyennek gondoljátok?

Figyelt kérdés

Alaplap ASROCK Z77 Pro3 1 db 22.339 Ft

Processzor INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 1155 BOX 1 db 55.913 Ft

Memória PATRIOT 4GB Signature DDR3 1600MHz CL9 PSD34G16002H 1 db 6.744 Ft

Videókártya XFX FX-785A-ZNFC HD7850 1GB GDDR5 PCIE 1 db 42.560 Ft

Merevlemez TOSHIBA 500GB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA050 1 db 13.297 Ft

Ház THERMALTAKE VN40006W2N Commander MS-I Snow Edition 1 db 13.081 Ft

Táp CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM 1 db 12.598 Ft

Összeszerelés 1.905 Ft

Összesen: 168.438 Ft (132.628 Ft + áfa)


Főként játékra, netre használnám full HD monitorral. Mivel nem vagy hardcore gamer ezért gondoltam a 7850 is elég lesz, legfeljebb majd később cserélném.

Ami még lényeges, hogy nagyon gyors legyen szerintetek sikerült? (később menne még ssd, még 4gb ram és cpu cooler /tuning:)/ is)

Tunigolni majd milyen progival tudom, egyááltalán tudom a bioson kívül máshogy is? És a vga-t majd hogy kéne milyen progival?


Köszönöm a válaszokat előre is, aki jót mond annak megy a pacsi, aki rosszat annak is.:D



2013. febr. 22. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha másik winyó belefér a büdzsébe akkor cserélném pl.: samsung, WD ezek mind jók. A többi szerintem rendben van.

VGA-t MSI Afterburnerrel érdemes sztem tuningolni illetve azt is BIOS szinten. Perocesszort BIOS-on kívül nem érdemes húzni.

2013. febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
78%

Toshiba merevlemez maradhat vagy azonos árban Hitachi (HGST) szokott ott lenni

.

merevlemeznél inkább az fontos hogy ne legyen energia takarékos

és WD -knél a boltok sokszor elirják vagy nem irják ki vagy eleve "7200rmp -s energiatakarékos" ami szintén nem túl jó vétel

Samsung merevlemezeknél meg sok problémás is szokot leni, persze az igaz hogy amelyik jó az nagyon jó:), de Samsung már ne

gyárt lemezt és nem is forgalmaznak ígyhát elég rég, pár darab néha felüti fejét ami megmaradt nem biztos hogy a legjobb vételek jobb utána nézni

2013. febr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

*processzort

Meg ha van még kis pénz akkor xfx helyett sapphire, msi, asus legyen.

2013. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Köszi 2. ezt nem tudtam.
2013. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor vinyó marad. Még vélemény?

Mi az, hogy nem érdemes húzni a cput a bioson kívül mással? Miért nem jó vmi program ami erre van kitalálva? Miért rosszabb a progi, mint a bios? (mi ennek a programnak a neve?)

2013. febr. 22. 19:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Jobban járnál, ha a Radeon 7850-ből a 2 gigás verziót választanád. Csak 2-3 ezer forinttal drágább, de sokkal időtállóbb. FullHD-n már ma is sok játék használ 1 gigánál több VRAM-ot, az új konzolokra készülő játékok meg szinte kivétel nélkül igényelni fogják.
2013. febr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

jobb Proci hütö nélkül ne tuningolj


amugy is felesleges gép nem attól lesz gyors ha amugy is Bika procit tuningolod


hanem majd SSD töl és erre telepitsd amit gyorsank akarsz rendszeren kivül is és persze jóféle SSD t kell veni nem elég magában hogy SSD


programal is ugyan ugy hazavághatod géped söt még csak azal vághatod haza igazán


BIOS ban szorzót kell majd csak emelned mivel szorzózármentes a proci


nem bonyolult egyáltalán UEFI BIOS al...


amugy Tuning Utility program ott van gyártó oldalán vagy lehet driver CD n is ha annyira programal akarsz procit huzni


de ne gyárihütövel mitn már irtam


vga t meg AMD OverDive val lehet huzni majd azt tehát szoftverel fogod


viszont ugyan ugy hazavághatod ha nemtudod mit csinálsz


igy akár programal akár BIOS al tuningolsz de utána kell olvasnod


mert csak ugy durr bele nem lehet meg nem is lene érelme...

2013. febr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, a tuningnál tudom, hogy szépen fokozatosan, hisz türelem játék az elején. A cpu-ra majd megy egy Scythe mugen 3 rev. b (+ rendszer ventik), az elég lesz, ugye?

Ssd majd megy bele először egy 60\120 gb-osra gondoltam.

2013. febr. 22. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!