Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért "eszi" a monitor a...

Miért "eszi" a monitor a fénycsövet?

Figyelt kérdés
Szevasztok! Az lenne a problémám, hogy vettünk egy LCD használt monitort, egy idő múlva tönkrement benne a fénycső. Kicseréltük, rá fél hétre az is tönkrement. Mégy vagy 2x kicseréltük, és azok is ugyan így tönkrementek. Mi lehet a baj?

2013. ápr. 2. 17:50
 1/6 zakhaev ***** válasza:
kondenzátor hiba valahol, vagy valami tönkrement benne ami a voltokat szabályozza...
2013. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és mi szabályozza a voltokat? Értek az elektronikához, de sajnos nincs pl olyan műszerem ami ne akadna ki ettől az áramkörtől. Megnéztem multiméterrel a fénycsőnek szánt aljzatot DCV 1000V-os méréshatárral elkezdett berregni és semmit nem mutatott
2013. ápr. 2. 18:22
 3/6 anonim ***** válasza:

A fénycső tápja túlhajtja a csövet.

Esetleg egy komplett táp panelt ha tudnál szerezni hozzá.

persze nem tudom abban külön van-e, de úgy szokott, ha jól tudom.


A műszer a magas frekvencia miatt is problémázhat.

Ha régi analóg mutatós műszert tudnál szerezni, azzal talán többre mennél. A magas frekitől megzavarodnak a digi műszer elektronikák.

2013. ápr. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
thx a tippet, majd +nézem mutatóssal is
2013. ápr. 5. 00:00
 5/6 A kérdező kommentje:
am én kérdeztem a ccfl fénycső paramétereit is
2013. ápr. 5. 00:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Van valami arra is:

[link]

2013. ápr. 5. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!